2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Ocieplenia poddasza pianką – czy warto?

by Bartosz Kaluga on Listopad 20, 2016

Coraz większa liczba właścicieli i użytkowników domów jednorodzinnych, hal produkcyjnych oraz innego rodzaju obiektów budowlanych o przeznaczeniu mieszkalnym, biznesowym i przemysłowym czyni starania mające poprawić właściwości termiczne posiadanych budynków. Takie działania pozwalają – patrząc na całą sprawę długofalowo – na dokonanie oszczędności w corocznych kosztach eksploatacyjnych, co ma miejsce dzięki zmniejszeniu strat cieplnych wewnątrz budynku, a tym samym – obniżeniu energii cieplnej niezbędnej do utrzymania pożądanej temperatury wewnątrz pomieszczeń.

Zwiększone zainteresowanie tego rodzaju pracami remontowymi i budowlanymi poskutkowały też wzmożeniem badań na temat wykorzystania innych, aniżeli standardowo w tym celu wykorzystywane materiały (styropian, wełna ociepleniowa), które byłyby w większym stopniu spełnić oczekiwania klientów i jeszcze tańszym kosztem poprawić właściwości cieplne obiektów budowlanych.

Szczególnym zdarzeniem w tym segmencie usług i wykorzystania materiałów budowlanych było bez wątpienia rozpoczęcie wykonywania ociepleń przy pomocy pianki poliuretanowej PUR. Materiał ten, choć powszechnie wykorzystywany jest w tym celu dopiero od kilku lat, zdążył w tym krótkim czasie zjednać sobie wciąż powiększające się grono specjalistów w branży budowlanej, którzy uważają go za materiał izolacyjny o najlepszych właściwościach fizycznych oraz chemicznych, odznaczający się przy tym wyjątkowo prostym i szybkim montażem.

Ocieplenia poddasza pianką stają się aktualnie standardem, który wybierany jest przez większość osób, które potrzebują skutecznych i niezawodnych metod izolacji. Wykorzystanie pianki poliuretanowej pozwala na skuteczne zmniejszenie strat cieplnych wewnątrz budynku, oferując dodatkowo wiele właściwości, które nie są możliwe do uzyskania przy wykorzystaniu styropianu lub wełny ociepleniowej. Co szczególnie istotne – materiał ten jest też wyjątkowo trwały i odporny na oddziaływanie czynników zewnętrznych, co pozwala zagwarantować, że raz wykonana izolacja cieplna utrzymywać będzie korzystne właściwości przez długi okres czasu, nie tracąc ich na przestrzeni kilku lat. Niezwykle łatwe jest też wykonanie ocieplenia poddasza pianką. Dzięki specjalnej aparaturze, pozwalającej na aplikację pianki pod wysokim ciśnieniem, możliwe jest szybkie i bezproblemowe nakładanie pianki na ocieplane ściany lub elementy poddasza. Pianka ta w kilka sekund po rozpyleniu wielokrotnie zwiększa swoją objętość, dzięki czemu dociera nawet w najmniejsze szpary i zakamarki, gwarantując powstanie jednolitej, wyjątkowo szczelnej warstwy izolacyjnej. Jest to materiał przyjazny dla środowiska, nie wchodzący w reakcje chemiczne z jakimikolwiek substancjami występującymi naturalnie w przyrodzie. Dzięki temu ocieplenia poddasza pianką pozostają znakomitym wyborem dla wszystkich tych osób, które – z uwagi na alergię, posiadanie małych dzieci albo zwierząt domowych – niekonieczne wykorzystać mogą w domu inne materiały ociepleniowe. Dla takich osób wykorzystanie pianki poliuretanowej to nie tylko dobra alternatywa, ale przede wszystkim – bezpieczny wybór.

Zobacz więcej na isofom.pl