2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Obóz pod Tatrami

by Bartosz Kaluga on Maj 18, 2016

Klasa II LO strażacka i I LO ogólnopolicyjna pod Tatrami

W dniach 09.05.2016 r.- 12.05.2016 r. nasze dwie klasy mundurowe gościły w malowniczej miejscowości Murzasichle. Świeże, rześkie górskie powietrze sprzyjało kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności sportowych i sprawnościowych. Młodzież uczestniczyła w porannej „zaprawie” fizycznej i rozgrywkach w piłkę nożną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia strzeleckie z broni pneumatycznej i musztra, prowadzone przez nadkomisarza Roberta Wyciszkiewicza i młodszego brygadiera Artura Wiśniewskiego.

Oprócz zajęć z edukacji strażackiej i policyjnej młodzież mogła nacieszyć „oko” pięknymi widokami, „dotknąć z bliska gór”, poznać historię regionu. W drugim i trzecim dniu pobytu, pod opieką nauczycieli i przewodnika tatrzańskiego, uczniowie wyruszyli na górskie szlaki. Niezwykłe górskie krajobrazy, skalne bramy, wywierzyska, wodospady, jaskinie, przepiękne doliny V-kształtne, dotąd znane tylko dla wielu z fotografii, można było zobaczyć z bliska. W bacówce zaś odbyła się degustacja regionalnych wyrobów z mleka owczego i mini koncert muzyki góralskiej.

W celu zregenerowania sił po trudach górskich wędrówek uczestnicy obozu odpoczywali w AQUA PARKU w Zakopanem.Wieczorem natomiast wszyscy bawili się przy ognisku, któremu towarzyszyły dźwięki gitary.

Kulminacyjnym elementem programu obozu była uroczysta kolacja w góralskim szałasie, gdzie wielu mogło zaprezentować swoje ukryte talenty.

W drodze powrotnej podziwialiśmy Pieniny, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Niedzicy, Jezioro Rożnowskie. Późnym popołudniem 12.05.2016 r. uczniowie wrócili do Szydłowca, zmęczeni, ale bogatsi w nowe doświadczenia.

D. Szklarska