2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Obchody Światowego Dnia Chorego w szydłowieckiej Jedynce

by Bartosz Kaluga on Luty 22, 2016

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. III Sobieskiego w Szydłowcu dnia 19 lutego br. odbyły się obchody Światowego Dnia Chorego.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście w osobie Pana burmistrza Artura Ludwa, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Marka Koniarczyka, oraz pracownika Urzędu Miejskiego Pani Jadwigi Kopyckiej. Obecna była również wicedyrektor szkoły Pani Grażyna Olesińska.

W obchodach Światowego Dnia Chorego brały udział dzieci wraz ze swoimi opiekunami z Przedszkola Samorządowego nr 2 imienia „Małych Odkrywców”, oraz uczniowie klas integracyjnych i klasy specjalnej z naszej szkoły. Spotkanie poprowadziła Pani Jadwiga Kopycka, kilka słów do wszystkich zebranych skierował również Pan Burmistrz.

W dalszej części piątkowego spotkania, zaproszone dzieci z Przedszkola Integracyjnego pod kierunkiem swoich pań, zaprezentowały utwór muzyczno-ruchowy. W programie artystycznym wystąpili również uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowani byli do występu przez swoich nauczycieli. Dzieci z klas integracyjnych i klasy specjalnej, zaprezentowały ciekawy i ekspresyjny program artystyczny.

Po części artystycznej wszystkie obecne dzieci otrzymały słodkie upominki z rąk Pana burmistrza i zostały zaproszone na przygotowany poczęstunek. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Zebrani licznie rodzice z ciekawością i wzruszeniem przyglądali się poczynaniom swoich pociech, a wszyscy zebrani nagradzali gromkimi brawami występ każdej z grup.

Info: Dorota Suligowska