2022-12-09

Imieniny:

O czym należy pamiętać podczas organizacji wesela?

by Bartosz Kaluga on Styczeń 26, 2018

Wesele to jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Jak zorganizować wymarzone przyjęcie? O czym należy koniecznie pamiętać, aby ten wyjątkowy dzień zapadł nam w pamięć na długie lata? Sprawdźcie!

Dostosowanie wielkości sali weselnej do liczby gości

Praktyczny poradnik dotyczący organizacji wesela znajdziecie na blogu sali Sobieska. Największym błędem przy wyborze sali jest niedostosowanie ilości miejsca na zorganizowanie uroczystości do liczby zaproszonych gości. Jeśli biesiadników będzie za mało, natychmiast zauważymy niezapełnione luki w przestrzeni. Sala wydawać się nam będzie duża i przytłaczająca, a sama impreza “rozejdzie się w szwach”. Może być również odwrotnie, kiedy gości będzie dużo więcej niż wybrany przez nas obiekt jest w stanie wygodnie pomieścić. Wówczas stracimy miejsce na parkiet, a przy stolikach zrobi się tłoczno i niekomfortowo. Kto lubi jeść uroczysty obiad, jednocześnie trącając łokciem swoją osobę towarzyszącą? Odpowiadamy: nikt! I właśnie dlatego ilość miejsca stanowi jedną z priorytetowych kwestii, jaką powinniśmy się zająć, planując ten szczególny dzień.

Materiały foto i wideo z wesela

Udane wesele zasługuje na równie dobrą dokumentację zdarzenia. Dla pracujących na uroczystości kamerzystów i fotografów bardzo ważne będzie tło kolekcjonowanych materiałów, a więc kolor ścian w wybranej przez nas sali. Dla naturalnych ujęć i uzyskania równomiernej kolorystyki najlepiej nadają się ściany w kolorach białym, szarym i wszelkich odcieniach beżu. Mamy wówczas pewność, że twarze na filmie i zdjęciach wyglądać będą świeżo i naturalnie. Nie mniejsze znaczenie ma także rodzaj zastosowanego oświetlenia. Zapewniając odpowiednią jasność całej sali, zyskujemy gwarancję, że zarejestrowany przez kamerzystę film będzie miał zadowalającą jakość i głębię ostrości.

Jak wybrać najlepsze weselne menu?

Gdy wybraliśmy już miejsce idealne na weselną ceremonię, pora poruszyć kolejną niezwykle istotną kwestię. Chodzi oczywiście o jedzenie! Nie bez powodu polskie wesela uważane są za jedne z najbardziej wystawnych imprez, a ceremonialne obiady stanowią gwarancję smaku i sytości. W przygotowywaniu jedzenia stawia się również na jego obfitość, gdyż prawdziwa zabawa do samego rana nie może się obejść bez stałego uzupełniania energii.

Zdecydowanie się na jedno, konkretne weselne menu należy do sporych wyzwań. Trudno dobrać potrawy tak, aby mieć pewność, że zadowolą one kulinarne gusta wszystkich biesiadników. A co, jeśli któraś z kuzynek potajemnie przeszła na wegetarianizm? Jak poradzić sobie z kwestią jedzenia dla dzieci? Który wujek z pewnością potrzebuje nie jednej, a przynajmniej dwóch porcji, aby wyjść z wesela usatysfakcjonowany? Podobnym pytaniom nie ma końca, a zdecydować trzeba się na konkretne rozwiązania. Zwracając uwagę odpowiednio wcześniej na wskazane aspekty, z pewnością nie będziemy się musieli o nic troszczyć w tym wyjątkowym dla nas dniu!

Publikacja: insane.agency