2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Nowy serwis lokalny – ODROWĄŻ 24 !!!

by Bartosz Kaluga on Styczeń 23, 2015

Serwis lokalny Odrowąż 24 ma na celu integrację mieszkańców powiatu: szydłowieckiego, koneckiego, opoczyńskiego, przysuskiego oraz skarżyskiego. Powiaty te do 1975 roku były w jednym województwie – kieleckim. Wybierając nazwę Portalu starałem się odnaleźć czynnik łączący te wszystkie powiaty i stąd nawiązanie do rodu Odrowążów, który zapisał się w dziejach naszych ziem – stąd też nazwa Odrowąż 24.

W chwili obecnej uruchamiam serwisy z aktualnościami z naszego regionu. W najbliższej przyszłości będziemy uruchamiać kolejne serwisy składowe portalu Odrowąż 24, których zadaniem będzie promocja lokalnych portali, blogów, instytucji i stowarzyszeń, firm oraz wspieranie rozwoju gospodarczego i społecznego naszych ziem za pośrednictwem Internetu i jego nieograniczonych możliwości.

Serwis z aktualnościami

Serwisy składowe z aktualnościami portalu Odrowąż 24, takie jak:

zbierają informacje z naszego regionu – w postaci krótkich fragmentów wpisów – i przekierowują do docelowych portali na których będzie można przeczytać całość wybranego artykułu. Celem ich jest promocja lokalnych portali, blogów, czy zbieranie również wszystkich informacji od instytucji publicznych w jednym miejscu – a zatem poszerzenie dostępu do informacji w naszym regionie.

Mam nadzieję, że serwisy te będą również zachęta dla lokalnych instytucji społecznych, czy też mieszkańców do tworzenia i prowadzenia własnych blogów oraz dodanie kanału RSS do docelowej ziemi, dzięki czemu mieszkańcy naszego powiatu będą mogli realnie zwiększyć zasięg swoich odbiorców na określonym obszarze zainteresowania.

Kolejne serwisy składowe

W chwile obecnej trwają prace nad kolejnymi serwisami składowymi portalu Odrowąż 24. Będą one w głównej mierze ukierunkowane na promowanie lokalnej przedsiębiorczości – tej małej w postaci jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i większych firm – a także promocję szeroko rozumianego Internetu w naszym regionie, który może przyczynić się do większej aktywności mieszkańców, kreatywności czy konkurencji na naszym lokalnym rynku.

Powstaną również serwisy składowe, które pozwolą wymieniać informacje pomiędzy mieszkańcami wspomnianych wcześniej powiatów. W niedalekiej perspektywie czasowej powstanie również serwis będący odpowiedzią na nieefektywne działania Powiatowego Urzędu Pracy i umożliwiający firmom zamieszczanie ofert pracy, a mieszkańcom poszukiwanie odpowiednich stanowisk w naszym regionie.

Internet i dziedziny z nim powiązane to w chwili obecnej gwarancja wzrostu, innowacyjności, szerszego dotarcia ze swoim przekazem informacyjnym, usługami czy produktami do obranej grupy docelowej. Już wkrótce firmy z Powiatu Szydłowieckiego będą mogły poszerzyć zasięg swoich potencjalnych klientów w bardzo łatwy sposób.

Założenia Odrowąż 24

Serwis Odrowąż 24 powstaje w Powiecie Szydłowieckim i do mieszkańców naszego powiatu będzie kierowany na samym początku swej działalności. Mam nadzieję, że wkrótce stanie się medium rozpoznawalnym również w okolicznych powiatach. Nie będzie to jednak możliwe bez zainteresowania mieszkańców naszego regionu oraz dołączania do ziemi szydłowieckiej nowych serwisów oraz blogów.

W naszym powiecie można zaobserwować wzrastające zapotrzebowanie na dostęp do informacji lokalnych drogą internetową, czego dowodem są bardzo pozytywne wyniki Portalu Szydłowieckiego oraz Nasz Szydłowiec (czy wkroczenie urzędu miasta Szydłowiec na kanał social media). Dobre wyniki wymienionych wyżej portali wynikają także z pozytywnej konkurencji pomiędzy oboma podmiotami. Gdy jest ta sama grupa odbiorców, trzeba aktywnie starać się o jej pozyskanie, zainteresowanie, dostarczanie nowych wiadomości czy też kreowanie nowych pomysłów angażujących stałych i nowych czytelników.

Pozytywna konkurencja wymienionych portali to bardzo dobry przykład dla innych mieszkańców naszego powiatu, aby spróbować swoich sił poprzez kanał internetowy. Czy to budując własny blog, czy promując swoją działalność drogą internetową celem  pozyskania grono nowych stałych użytkowników.

Mam nadzieję również, że Portal Odrowąż 24 wkrótce stanie się medium, które będzie mogło zwiększać skład osobowy, a także przyczyniać się wielu pozytywnych rzeczy w naszym regionie.

Liczę na sugestie i komentarze odnośnie Odrowąż 24, a także zapraszam do współpracy. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze, które proszę przesyłać na adres kontakt@odrowaz24.pl

Pozdrawiam serdecznie

Bartosz Kaluga

www.odrowaz24.pl