2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Noworoczny koncert kolęd na Zamku

by Marek Sokołowski on Styczeń 27, 2016

Z koncertem kolęd dla szydłowieckiej publiczności 24 stycznia w sali kameralnej Zamku, wystąpiły dwa chóry:   GAUDIUM CANTI z Szydłowca pod kierownictwem Danuty Klepaczewskiej oraz żeński Chór WYDARTYCH DOMOM KUR z Brwinowa pod dyrekcją Michała Habra. Oba zespoły zaprezentowały 30 minutowe koncerty.

Chóru WYDARTYCH DOMOM KUR powstał w 2013 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie. Tworzą go młode, około czterdziestoletnie i pełne życia, aktywne zawodowo kobiety, które kochają muzykę i pragną ją amatorsko uprawiać. Kierownikiem muzycznym i dyrygentem chóru jest Aleksandra Kopp – na co dzień dyrektor chóru Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, natomiast II dyrygentem – Michał Haber, tancerz, śpiewak i specjalista PR PLZPIT Mazowsze.

 W wykonaniu gości publiczność usłyszała program złożony głównie z tradycyjnych, dobrze znanych kolęd i pastorałek, m.in. „Lulajże Jezuniu”,
” Gdy Śliczna Panna”, „”Nie było miejsca dla Ciebie” czy też „Lulejże mi lulej”.

Chór Miasta Szydłowca „GAUDIUM CANTI” zaprezentował natomiast dwie suity muzyczne: „Kolędy
i pastorałki” do słów i muzyki Janusza Króla oraz „Na Boże Narodzenie” autorstwa Jana Czecha, na którą złożyły się świąteczne utwory z Mazowsza, Małopolski i Podhala.

Jak zwykle nie zawiodła tego dnia szydłowiecka publiczność, która na zakończenie koncertu wspólnie z artystami wykonała jedną z najpiękniejszych polskich kolęd „W żłobie leży”.