2022-12-09

Imieniny:

Nowoczesny hotel w sercu Gdańska

by Bartosz Kaluga on Grudzień 4, 2018

Z klimatycznej Oliwy, jednej z najstarszych dzielnic Gdańska, wszędzie jest blisko. To właśnie tu mieści się Arkon Hotel Gdańsk – nowoczesne miejsce na hotelowej mapie Trójmiasta.

Baza hotelowa Gdańska zlokalizowana jest głównie w centrum i bezpośredniej okolicy historycznego Śródmieścia. Trudno tam dojechać samochodem, jeszcze trudniej wyjechać w godzinach szczytu. Dlatego wiele osób szuka miejsc, które będą położone dalej od centrum, a pozwolą cieszyć się urokami Trójmiasta – bliskością plaż, Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Sopotu, czy nadmorskiego śródmieścia Gdyni. Jedną z takich lokalizacji bez wątpienia jest Oliwa – historyczna dzielnica położona w bezpośredniej bliskości Sopotu, otulona lasami, niską zabudową i bardzo dobrze skomunikowana. Tam powstał nowoczesny obiekt – Best Western Plus Arkon Park Hotel Gdańsk.

Duże łóżka i zaplecze fitness

Co wyróżnia Arkon Gdańsk na tle innych hoteli? Nie tylko lokalizacja. Warto wspomnieć choćby o ponadstandardowej długości łóżek, która wynosi tu 2,2 metra w części z 81 pokoi. W hotelu można zorganizować także konferencję, a sale pomieszczą w sumie 400 osób, które mogą korzystać z nowoczesnego wyposażenia: projektora multimedialnego z ekranem, flipchartów z markerami, mikrofonu bezprzewodowego czy DVD.

Na terenie hotelu można też aktywnie wypocząć. Choćby grając w squasha na jednym z dwóch profesjonalnych kortów. Jest tu także strefa do ćwiczeń siłowych oraz cardio, a także miejsca do relaksu: sauna sucha i parowa oraz gabinet masażu. Co ważne – ze wszystkich atrakcji można korzystać przez siedem dni w tygodniu.

Zwierzęta mile widziane

Pamiętacie długi czas spędzony na poszukiwaniu miejsca, gdzie Wasz pupil będzie mile widziany? Możecie już o tym zapomnieć. W Best Western Plus Arkon Park w Gdańsku zwierzęta są akceptowane, bo obsługa wie, że ich opiekunowie będą odpowiedzialni i z pewnością nie będzie to uciążliwe dla innych hotelowych gości. Kolejne miesiące potwierdzają, że takie podejście doskonale się sprawdza.

Pełen komfort i dyskrecja

Wypoczynek w hotelu zapewniają liczne udogodnienia. Należą do nich między innymi dźwiękoszczelne ściany, które zapewnią, że nawet głośniejsi od przeciętnej sąsiedzi nie będą dla nikogo problemem, który spędzałby sen z powiek. Pozwolą też każdemu zupełnie swobodnie czuć się w swoim pokoju.

Urozmaicone śniadania

Nawet dłuższy pobyt w hotelu nie musi być nudny pod względem kulinarnym. Dlatego warto pamiętać, że Arkon Hotel Gdańsk zapewnia urozmaicone śniadania. Do dyspozycji gości jest także restauracja Long Island, oferująca dania kuchni europejskiej, a także lobby bar z dużym wyborem win, drinków, koktajli i innych napojów.

Przede wszystkim lokalizacja

Podobno w branży nieruchomości liczą się trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i… lokalizacja. W hotelowej bez wątpienia jest podobnie. Pod tym względem hotel w Oliwie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą poznać uroki całego Trójmiasta lub po prostu spędzić noc w miejscu, z którego szybko da się ruszyć w dalszą trasę.

Z Oliwy bez problemu da się dojechać do trójmiejskiej obwodnicy – dwupasmowej drogi ekspresowej, która łączy się z autostradą A1, ekspresówką do Warszawy, a z drugiej strony z drogą krajową nr 6 wiodącą w stronę Helu czy Szczecina. W Oliwie zatrzymują się też pociągi – i to nie tylko Szybka Kolej Miejska, będąca podstawowym środkiem lokomocji w całej aglomeracji trójmiejskiej, ale także dalekobieżne. Do lotniska w Rębiechowie dojechać można natomiast w 20 minut i to praktycznie o każdej porze dnia i nocy. I to wszystko w miejscu, gdzie jest cicho i spokojnie.