2021-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Nowoczesna strzelnica w Zespole Szkół im. KOP

by Marek Sokołowski on Czerwiec 2, 2014

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, od 25 maja mogą korzystać ze strzelnicy wyposażonej w doskonały trenażer do strzelań tarczowych.  Trzystanowiskowa strzelnica SCATT USB Professional,  to urządzenie, które pozwala na komputerową symulację strzałów.

Celując w ramkę SCATT, na której jest umieszczona tarcza, każdy ruch oraz wynik strzału sprawdzamy na monitorze komputera, pod który jest podłączony trenażer. Strzały można wykonywać z odległości od 6 do 100 metrów. Urządzenie wychwytuje wszystkie błędy strzelającego, notuje każde drgnięcie ręki, oblicza i pokazuje na ekranie punkty trafienia. Każdą sesja strzelania jest zapisywana. Po zakończeniu strzelań można prześledzić swój trening, a trener może omówić z uczniami popełniane błędy.

Trenażer został zakupiony dzięki środkom finansowym przekazanym przez władze szydłowieckiego samorządu powiatowego. Dzięki temu udało się zrealizować marzenie uczniów klas mundurowych. Od tej chwili będą oni mogli doskonalić swoje umiejętności strzeleckie w ramach godzin lekcyjnych przeznaczonych na przygotowanie do służby granicznej lub służby w policji.

Tekst i zdjęcie ZS im. KOP