2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Nowi konsultanci wojewódzcy na Mazowszu

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 28, 2015

Pięciu lekarzy m.in. w dziedzinie pediatrii, diabetologii czy immunologii klinicznej otrzymało od wojewody Jacka Kozłowskiego akty powołania do pełnienia funkcji wojewódzkich konsultantów medycznych. Na kolejną kadencję powołany został jeden lekarz. Dwie nowe osoby dołączyły również do Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych.

Nowymi członkami komisji zostali lekarz specjalista chorób wewnętrznych Agnieszka Maria Skoczylas oraz radca prawny Bogdan Brożyna, wyłonieni w naborze uzupełniającym wakaty. Powołanie na pięcioletnią kadencję konsultanta medycznego odebrali:

  • dr hab. n. med. Agnieszka Szypowska – diabetologia,
  • lek. Jarosław Krzywański – medycyna sportowa,
  • dr n. med. Agata Brzozowska – psychiatria dzieci i młodzieży,
  • dr n. med. Małgorzata Pac – immunologia kliniczna,
  • dr hab. n. med. Bolesław Kalicki – pediatria.

Konsultant wojewódzki w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej prof. nadzw. dr hab. n. med. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat, otrzymała akt powołania na kolejną kadencję.

Do zadań konsultantów należy m.in. przeprowadzanie kontroli podmiotów leczniczych w zakresie jakości świadczeń oraz kształcenia i doskonalenia zawodowego. Przygotowują informacje o zasobach i potrzebach kadrowych w danej dziedzinie. W Mazowieckiem powołanych jest 95 konsultantów w różnych dziedzinach medycyny, farmacji i ochrony zdrowia. Pełen wykaz, wraz z danymi kontaktowymi, jest dostępny na stronie www.mazowieckie.pl w zakładce Zdrowie.

Zespół prasowy wojewody mazowieckiego