2022-05-17

Imieniny: Marka i Elżbiety

Nowe władze Szydłowianki

by Marek Sokołowski on Luty 20, 2015

W sali konferencyjnej szydłowieckiego Starostwa, 20 lutego odbyło się Walne Zebranie członków Miejskiego Klubu Sportowego „Szydłowianka”. Wzięło w nim udział 47 członków Stowarzyszenia. Obrady prowadził Zbigniew Pobideł. Protokólantem był Adam Jasik.  W czasie spotkania prezes Jerzy Jurczak, przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu. Ubiegły rok, jak stwierdził, sportowo był bardzo udany dla biało-niebieskich. Pierwsza drużyna zajęła II miejsce na 18 zespołów.

Dobrze radzi sobie drużyna juniorów, której trenerem jest  Andrzej Koniarczyk. Szydłowieccy Juniorzy wygrali wszystkie mecze i awansowali do I ligi wojewódzkiej. Podobnie dobrze radzą sobie trampkarze, którzy osiągnęli 1 miejsce w lidze radomskiej. Trenuje ich Maciej Kapturski.

W ubiegłym roku Klubu, miał duże problemy finansowe. Przed wycofaniem z rozgrywek, szydłowieckich piłkarzy uratował przedsiębiorca Zbigniew Kobylarczyk, który udzielił finansowego wsparcia w kwocie około 80 tysięcy złotych.  Z. Kobylarczyk, wskazywany na pewnego członka Zarządu, nie wyraził jednak zgody na kandydowania stwierdzając, że udzielona pomoc, była wynikiem wielkiej sportowej potrzeby. Akurat w tamtych okolicznościach, jak mówił, mógł temu wyzwaniu podołać. Zarządzanie Klubem, pozostawia jednak siłom miejscowym. Główny sponsor Klubu, otrzymał obfite brawa od wszystkich obecnych na Sali.

Podobnie pracy w Zarządzie odmówił Alfred Hinz, właściciel firmy Alfra Recycling, argumentując to trudnościami osobistymi. Ostatecznie do zarządu wybrano: Witolda Wydrzyńskiego, Dominika Gawora, Stefana Łękawskiego, Pawła Białasa i Sławomira Michałkiewicza. Ten ostatni na pierwszym posiedzeniu Zarządu, jakie odbyło się w przerwie obrad Walnego Zgromadzenia, został wybrany prezesem Zarządu.

Obecni na obradach wybrali także nowych członków Komisji Rewizyjnej. Weszli w jej skład: Ireneusz Zagórski, Michał Kwiatek i Kazimierz Cender.

W obradach uczestniczył burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz wiceprezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pysiak.

 Na zdjęciu od lewej: Sławomir Michałkiewicz, Zbigniew Pobideł, Jerzy Jurczak.

Tekst i zdjęcie: Marek Sokołowski