2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Nocny turniej piłkarski

by Marek Sokołowski on Wrzesień 16, 2015

W sobotę 12 września  chwilę po 18:00 nastąpiło otwarcie, pierwszego, historycznego „Nocnego Turnieju Piłki Nożnej” dla firm szydłowieckich. Otwarcia turnieju dokonał Prezes RAS Pan Grzegorz Nowak. Z zaproszenia do gry skorzystały drużyny następujących firm i instytucji miasta i gminy Szydłowiec: TOOLMEX TRUCK, Biella, Profel, Szydłowieccy Przedsiębiorcy, OSP Szydłowiec i last but not least Old Boye Szydłowianki.

Szczerze należy przyznać, że w składach poszczególnych drużyn nie brakowało znanych nam zawodników z boisk ligowych, którzy zakończyli swą karierę lub kontynuują ją w niższych klasach rozgrywkowych. Z tego względu traktowani byli jak amatorzy. Razem z nami historię miejscowego futbolu tworzyli Burmistrz Szydłowca i Przewodniczący Rady Miejskiej grający w ekipie Old Boyów Szydłowianki. Zawodnicy walczyć musieli przez jedną część trwającą 15 minut. Czas zatem na podanie kolejności spotkań i wyników:

FAZA GRUPOWA

1. Profel – Biella 5:1

2. Old boy Sz-ka – TOOLMEX TRUCK 1:3

3. Profel – OSP 0:6

4. TOOLMEX TRUCK – Sz Przedsiębiorcy 3:1 5. Biella – OSP 0:6 6. Old boy Sz-ka – Sz. Przedsiębiorcy 3:1

PÓŁFINAŁY:

Profel – TOOLMEX 3:2

Old Boy – OSP 0:3

MECZ O III MIEJSCE:

Old Boy – TOOLMEX 0:0 rzuty karne 6:5

WIELKI FINAŁ:

OSP – Profel 3:1

Najlepszym zawodnikiem został Jankowski Krzysztof z Profela. Najlepszym bramkarzem turnieju Daniel Nikodym z OSP. Oni otrzymali gustowne statuetki. Wszystkie drużyny dyplomy i pierwsze cztery puchary – replikę pucharu świata.

Trzeba przynać, że turniej stał na wysokim poziomie i nie brakowało pięknych akcji zakończonych nie mniej wspaniałymi bramkami. Mamy nadzieję, że poza wyżej wspomnianymi portalami, wejdziecie również na stronę Rodzinnej Akademii Sportu, żeby obejrzeć fantastyczne fotki, wykonane przez pana Adama Łaskiego, dzięki któremu mamy tak dobrą stronę internetową RAS. Zachęcamy do odwiedzin. Dzięki sprawnej organizacji pierwszy historyczny turniej nocny piłki nożnej firm zakończył się tuż po godzinie 22. Zapraszamy za rok.

Impreza była dofinansowana ze środków budżetowych Gminy Szydłowiec, przeznaczonych na przeciwdziałanie problemom alkoholowym. Pomocy udzielił także Damian Smal i jego firma Media Project Group. Organizatorzy szczególne podziękowania kierują na ręce burmistrza Artura Ludwa i członkom Komsji Przeciwalkoholowej, za znaczące wsparcie działań sportowych Rodzinnej Akademii Sportu.

Tekst Paweł Bloch. Zdjęcie ze strony http://ras.org.pl/