2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Noc wesołej, studniówkowej zabawy

by Marek Sokołowski on Styczeń 18, 2015

Studniówka ZS im KOP AD 2015

 

W deszczową noc z 17 na 18 stycznia, maturzyści Zespołu Szkół im Korpusu Ochrony Pogranicza. Bawili się w restauracji „Ballaton”, nieopodal Szydłowca, na swoim balu studniówkowym A.D. 2015. Bal rozpoczął się zgodnie z planem o godzinie 20.00. W uroczystości otwarcia obok dyrekcji Szkoły, nauczycieli i rodziców, wzięła udział Anita Gołosz, nowa przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu. 

Pani Przewodniczącej jak mówili obecni na Studniówce, należą się szczególnie serdeczne podziękowania, ponieważ była jedyną przedstawicielką władz powiatowych, uświetniając swoją obecnością ten przełomowy, bardzo ważny dla młodzieży maturalnej bal. Część oficjalną poprowadzili uczniowie Ada Mosiołek i Karol Bracha, reprezentanci Technikum i Liceum w Zespole Szkół.  Głos zabrali także rodzice, którzy ponieśli cały ciężar organizacji imprezy. Były kwiaty i podziękowania, szczególnie dla wychowawców klas maturalnych: Renaty Basaj (kl. IV Techniku Elektroniczne), Joanny Wlazło (kl. IV Technikum Żywienie), Beaty Adamczyk (kl. III LO ochrona granicy), Joanny Plewy – Dziubek (kl. III LO policyjna A) i Krzysztofa Guli (kl. III LO policyjna B).

Otwarcia balu dokonała tradycyjnie dyrektor Maria Michajłow, starodawną formułą „Poloneza czas zacząć”. Dla młodzieży, osób towarzyszących, rodziców i zaproszonych gości, to właśni ten taniec stanowi wyzwanie i ogromne przeżycie. Liczni rodzice przybywają właśnie szczególnie po to, aby zobaczyć swoje dorastające pociechy w zupełnie innym świetle, by poczuć atmosferę prawdziwej balowej ceremonii. Odmienieni uroczystym strojem, fryzują i makijażem. Młodzi ludzie, znani powszechnie z nieformalnego sposobu ubierania się, zadziwiają, jak te przeobrażające się z larw, barwne i piękne motyle.

W tym roku uczennice i uczniowie KOP-u, wykonali 3 imponujące układy taneczne, opracowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dodatkową nowością była muzyka – do jednego z układów wykorzystano ścieżkę dźwiękową poloneza z serialu „Czas honoru”. Potem był czas na pamiątkowe zdjęcia klasowe i na szaloną zabawę do białego rana. Sobotni wieczór 17 stycznia 2015 był dla szydłowieckich maturzystów momentem oczekiwanym przez wiele minionych tygodni. I stało się SUTDNIÓWKA 2015 odeszła do przeszłości, ale pozostanie na długo we wspomnieniach zarówno młodzieży jak i jej rodziców oraz na kartach szkolnej kroniki, a także na stronach naszego Portalu.

W tym samym czasie odbywała się studniówka w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza, gdzie przybyli bardzo licznie przedstawiciele władz powiatowych: starosta Włodzimierz Górlicki, wicestarosta Roman Woźniak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dariusz Mamla, członek Zarządu Karol Siebyła i naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Joanna Strzelecka. Gościem imprezy w Liceum, był tradycyjnie już burmistrz Szydłowca. W tym roku po raz pierwszy, był to Artur Ludew.