2022-01-26

Imieniny: Gabriela i Anastazji

Nietrzeźwy kierowca busa

by Bartosz Kaluga on Marzec 24, 2016

W Szydłowcu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji dzisiaj prowadzili akcję „Bezpieczny Bus”. W trakcie działań zatrzymali nietrzeźwego kierowcę busa, który przewoził pasażerów. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Dzisiaj (24.03.2016 r.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Bus”. W czasie jednej
z prowadzonych kontroli na drodze krajowej nr 7 został zatrzymany kierowca busa przewożący pracowników firmy budowlanej, który w wydychanym powietrzu miał ponad pół promila alkoholu. Kierowca ten stracił prawo jazdy i nie odzyska go przez co najmniej trzy lata, gdyż taka kara grozi kierowcy, który prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwym. Poza zatrzymaniem prawa jazdy kierowcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Był to jedyny fakt kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Policjanci poza kontrolą trzeźwości również sprawdzali ilość osób przewożonych w pojazdach. W trakcie prowadzonych kontroli nie ujawnili faktu przewożenia większej niż dopuszczalna ilości osób.Info:

Info: sierż. Marlena Skórkiewicz