2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Nielegalne papierosy na stacjach paliw

by Bartosz Kaluga on Październik 14, 2015

Policjanci z Szydłowca zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli 2380 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Ten nielegalny towar ujawnili na dwóch stacjach paliw znajdujących się na terenie powiatu szydłowieckiego.

W poniedziałek 12 października 2015 r. policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Radomiu pojechali do dwóch stacji paliw, na których miały być sprzedawane papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania pomieszczeń obu stacji zabezpieczyli łącznie 2380 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Obie stacje i ujawnione papierosy należą do jednego właściciela, 46-letniego mieszkańca powiatu kozienickiego, który za swój czyn będzie odpowiadał zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego.  Zabezpieczone papierosy zostały przekazane do Urzędu Celnego w Radomiu, który prowadzi postępowanie karno – skarbowe.

Oprócz odpowiedzialności karnej mężczyźnie grozi także grzywna za popełnione przestępstwo.

sierż. Marlena Skórkiewicz