2021-09-16

Imieniny: Wiktora i Małgorzaty

Nieczyste zagrywki radnych Gminy Jastrząb?

by Bartosz Kaluga on Styczeń 30, 2014 · 2 komentarze

Businessman putting money in his shirt pocket

Niestety wyniki ankiety na najlepszego radnego w Gminie Jastrząb musimy uznać za nieważne. Większość głosów została oddana w sposób nienaturalny, w wyniku czego wyniki nie odzwierciedlają głosów oddanych wyłącznie przez czytelników Portalu Szydłowieckiego. Jednak na bieżąco śledziliśmy w jaki sposób manipulowano głosowaniem, co pozwala nam wynieść pewne wnioski z przeprowadzonej ankiety. Zapraszamy do lektury

Ankieta na najlepszego radnego w Gminie Jastrząb miała identyczna formę jak przeprowadzona wcześniej ankieta na najlepszego radnego Gminy Szydłowiec. Różnica polegała jednak na jej przebiegu, a dokładnie na ‘nabijaniu’ głosów na poszczególnych radnych.

Pierwsze podejrzenia pojawiły się w momencie, gdy raporty Google Analytics wykazały wzrost odwiedzin użytkowników Portalu Szydłowieckiego z okolic Poznania… Do momentu rozpoczęcia ‚nabijania’ głosów i fałszowania ankiety, najwięcej głosów w sposób naturalny zdobyli radni Krzysztof Parszewski oraz Sławomir Bińkowski.

W momencie sztucznego wzrostu ruchu na Portalu Szydłowieckim, bardzo dużo głosów zostało oddanych na radnego Mariana Kosno, który wysunął się na prowadzenie w ankiecie. Duży wzrost głosów odnotowano także w przypadku radnego Tadeusza Bińkowskiego. Po opublikowaniu artykułu w którym opisano sztuczne oddawanie głosów, zostały ponownie nabite głosy – tym razem głównie na… Sławomira Bińkowskiego oraz Krzysztofa Parszewskiego, a następnie dalej oddawano głosy w sztuczny sposób fałszując całkowicie wyniki głosowania. Ostatecznie wyniki ukształtowały się plasując radnego Sławomira Bińkowskiego na pierwszym miejscu, na drugim Mariana Kosno, na trzecim Cezarego Wiatraka, a na czwartym Krzysztofa Parszewskiego.

W przypadku opisanych powyżej ataków, jeśli mamy do czynienia z 1 PC to rozwiązanie jest proste – blokuje się IP. Inne rozwiązanie polega na ustaleniu maksymalnej liczby połączeń w określonym okresie z 1 IP. Jeśli atakuje natomiast na raz 1000 różnych IP, to czasami jest niemożliwe rozpoznać, które są fałszywe (z atakami tego typu nie poradzili sobie chociażby w kancelarii premiera czy nawet na allegro). W przypadku zaistnienia podobnej sytuacji będziemy już wykorzystywali odpowiednie środki prawne, na chwilę obecną jest jednak znikoma szkodliwość takich działań i świadczy tylko o pewnych, nazwijmy to – ‘grupach interesów’ w Gminie Jastrząb – którym bardzo zależało na unieważnieniu ankiety.

Tym samym sama idea przeprowadzenia ankiety nie została zniweczona. Co więcej, czytelnicy Portalu mogą nadal wynieść ciekawe spostrzeżenia ze sztucznego nabijania głosów w ankiecie i wyciągnąć z tego wnioski.

Na horyzoncie wybory samorządowe…

Jak dobrze wiadomo podobna ankieta bez większego echa rozeszła się w Gminie Szydłowiec – nie wywołując większych emocji. Wyniki, a raczej zawirowania nad wiarygodnością niniejszej ankiety już teraz sugerują, że walka o „władzę” w zbilżających się wyborach samorządowych będzie miała bardzo interesujący przebieg w Gminie Jastrząb

Czytelnikom Portalu Szydłowieckiego przypominamy, że do władzy powróciła wójt gminy Jastrząb – Zofia K. – na której ciążą zarzuty korupcyjne. Ma to związek z uchyleniem przez Sąd wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Przysusze zakazu wykonywania obowiązków służbowych. Warto nadmienić również, że były sekretarz Jan G. również miał postawione zarzuty korupcyjne. Co więcej w radzie Gminy Jastrząb zasiada Marian Kosno – mąż oskarżonej o korupcję wójt.

Natomiast w bardzo głośnej sprawie na łamach Portalu, czyli budowie farm wiatrowych w Gminie Jastrząb, pojawiły się również zarzuty wobec kolejnego radnego – Tadeusz Bińkowskiego (rodzina z Zofią K.), który prawdopodobnie chciał wykorzystać lokację farm wiatrowych na działkach osób z nim ‘powiązanych’. Interwencja członkiń Stowarzyszenia Wspólne Dobro pozwoliła uchylić rąbka tajemnicy w tej sprawie. Więcej m.in. we wpisach z kategorii farmy wiatrowe w gminie jastrząb : http://portalszydlowiecki.pl/tag/farmy-wiatrowe-w-gminie-jastrzab/

W krajach w których samorządowcy liczą się z opinią wyborców i sprawują swoją misję społeczną dla dobra ogólnego mieszkańców, w przypadku konfliktu z prawem potrafią zrezygnować ze sprawowanej funkcji do momentu wyjaśnienia zarzutów. Niewielkie zmiany w postępowaniu wobec członków partyjnych, raczej kosmetyczne, można zaobserwować nawet w głównych partiach politycznych w Polsce.

Jak widzimy w Gminie Jastrząb sprawy toczą się nadal innym ‘demokratycznym’ torem. Najwyraźniej Zofia K. nie dostrzega celowości honorowego ustąpienia ze sprawowanego stanowiska do momentu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę. Być może czuje się niesłusznie posądzona o działania korupcyjne i będzie chciała udowodnić swoją niewinność poprzez rzetelne wykonywanie swoich obowiązków, gdy w tym czasie prokuratura będzie dalej badać jej sprawę. Czy może jednak stara się wykorzystać okres powrotu do władzy do konsolidacji swojej ‚grupy’ i zatarcie niekorzystnego wizerunku przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi?

Zdania na ten temat będą zapewne różne pośród mieszkańców Gminy Jastrząb. Warto zadać sobie jednak pytanie – czy lub jaki to może mieć związek z niniejszą ankietą? Najlepiej chyba na sam początek zastanowić się komu mogło zależeć na unieważnieniu, bądź nierzetelności wyników przeprowadzonej ankiety. Czy to było celowe działanie powiązane z powrotem Zofii K. Czy to jej zwolennicy stali za sfałszowaniem wyników ankiety? A może odwrotnie – to jej przeciwnicy zdecydowali się na taki ruch, aby automatycznie powiązać jej powrót do władzy z jej nieczystymi praktykami sprawowania rządów?

Mamy nadzieję, że mimo takich a nie innych wyników ankiety czytelnicy Portalu Szydłowieckiego – a szczególnie Ci z Gminy Jastrząb – będą mogli wyciągnąć właściwe wnioski z niniejszej ankiety. Zapraszamy do komentowania i wyrażania własnych opinii.

Autor zdjęcia: © Wolfgang Zwanzger – Fotolia.com