2021-09-24

Imieniny: Kryspina i Ingi

Nie żyje ks. infułat Józef Wójcik

by Marek Sokołowski on Luty 18, 2014

W wieku 80 lat w niedzielę 16 lutego, odszedł do Pana zasłużony dla Kościoła w Polsce kapłan diecezji radomskiej ks. infułat Józef Wójcik. Zmarł w kieleckim szpitalu onkologicznym. Od kilku tygodni o powrót do zdrowia ks. Wójcika modlili się wierni oraz kapłani parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie. Ksiądz infułat był od trzech lata rezydentem w tej parafii. Wcześniej był w niej proboszczem przez 38 lat. O śmierci suchedniowskiego Infułata poinformowało Radio Plus Radom.

Zmarły ks. infułat Józef Wójcik był nieugięty wobec nacisków władz PRL, za co osiemnaście razy był karany. W 1972 roku ks. Józef Wójcik wykradł kopię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z Jasnej Góry, wcześniej „zaaresztowanego” przez władze komunistyczne.  

Nieugięty i pełny odwagi stawał w obronie krzyży, a także nauczał religii, za co dziewięciokrotnie skazywano go na karę więzienia. Z inicjatywy ks. Wójcika przed radomską katedrą stanął pomnik Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Wielokrotnie uczestniczył w uroczystościach religijnych i patriotycznych na terenie naszego powiatu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 21 lutego (importa) o godz. 16.00. Natomiast w sobotę o godzinie 12.00 rozpocznie się Msza Św. pogrzebowa w kościele św. Andrzeja w Suchedniowie.