2020-02-28

Imieniny: Wiktora i Eustachego

Nie daj się oszukać

by Marek Sokołowski on Październik 23, 2013

W ostatnim  okresie czasu  w sieci internetowej pojawiło się  coraz więcej bezpłatnych portali gdzie można bezpłatnie zamieść ogłoszenie o  sprzedaży. Niejednokrotnie  te portale  nie pośredniczą w transakcjach. Umożliwiają jedynie zamieszczenie ogłoszenia. Płatność i warunki odbioru towaru  są uzgadniane  pomiędzy sprzedającym a kupującym.

Wtedy   kupujący realizuje  transakcje na własne ryzyko. Dlatego  przy takim  zakupie  nie dajmy się  oszukać  nie kupujmy towarów podejrzanych. Zawsze jak najdokładniej sprawdzajmy naszego sprzedającego , korzystając przy tym z różnych  sposobów , chociażby poprzez wrzucenie do wyszukiwarki internetowej imienia i nazwiska  lub  jego numeru telefonu kontaktowego . Starajmy się także ustalić jak najwięcej informacji o oferowanym towarze i jego  aktualnej  cenie rynkowej. Jeżeli kupujemy  już wybrany towar  to najlepiej wybierzmy formę zapłaty przy odbiorze towaru, nie przelewajmy pieniędzy na konto oferenta.

Na podstawie  zgłoszeń   o oszustwach  internetowych  jakie są prowadzone przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu  możemy  domniemywać że  większość poszkodowanych nie  sprawdziła dokładnie oferenta  i dała się podejść kusząco niskiej cenie oferowanego towaru.

Pamiętajmy że kupując  towar  na  takich portalach  ogłoszeniowych  zawsze ponosimy  ryzyko i nigdy nie mamy stuprocentowej  pewności że nie padniemy ofiarą oszusta internetowego. Dlatego  satysfakcja z robionych zakupów internetowych w dużej  mierze zależy od nas samych.