2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Nie bardzo trzeźwy wieczór

by Bartosz Kaluga on Sierpień 4, 2014

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu w miniony weekend od 01-03 sierpnia prowadzili wzmożone działania prewencyjne „Trzeźwy wieczór”. Prowadzone działania były ukierunkowane na podniesienie  bezpieczeństwa na drogach i w miejscach publicznych. Niestety nie był to trzeźwy wieczór dla wszystkich kierujących.

W trakcie prowadzonych działań na drogach powiatu szydłowieckiego policjanci z szydłowieckiej drogówki  zatrzymali dwóch  nietrzeźwych kierujących  pojazdami i dwóch rowerzystów. Kierującym  pojazdami  zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych był także 44 letni mieszkaniec Radomia, który wykazał się kompletnym brakiem odpowiedzialności i prowadził osobowego Forda na zatłoczonej drodze krajowej  nr 7. Po zatrzymaniu go do kontroli drogowej w miejscowości Świerczek miał w organizmie ponad 1, 7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Łącznie w czasie prowadzonych trzydniowych wzmożonych działań Nasi funkcjonariusze sprawdzi stan trzeźwości ponad 300 kierujących.