2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Nie bądź obojętny

by Bartosz Kaluga on Październik 30, 2014

Widząc osobę  narażoną na wychłodzenie, pomóżmy jej. Nie bądźmy obojętni, jeden Twój telefon może jej ocalić życie.

Na dworze zawitała do nas późna jesień jest to pora kiedy znacznie obniżyły się temperatury powietrza  i  nocą zaczynają się przymrozki. Takie warunki atmosferyczne powodują zagrożenie dla  zdrowia i życia osób z powodu wychłodzenia organizmu. Należy tutaj zaznaczyć , że często  zgony osób mają ścisły związek  z wcześniej wypitym alkoholem.

Biorąc pod uwagę doświadczenia z lat ubiegłych Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu rozpoczęli  już  działania prewencyjne zapobiegające temu  zjawisku. Policjanci w codziennej służbie patrolowej  sprawdzają  miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne , osoby  nadużywające alkoholu ,potrzebujące pomocy.   Również nasi  dzielnicowi w czasie obchodu swojego rejonu będą docierać  do  osób , które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. W przypadku ustalenia takich osób  nasi funkcjonariusze   będą  informować ośrodki pomocy społecznej  i udzielać pomocy im doraźnej w razie pilnej konieczności.

Skuteczność naszych  działań, uzależniona jest także od aktywności  i wrażliwości  mieszkańców, zatem apelujemy o informowanie policji lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

Wspólnie z policjantami w tej akcji biorą również udział strażnicy miejscy. Te  działania prewencyjne będą realizowane przez szydłowieckich policjantów do końca okresu zimowego.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu