2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Nasze drogi. Urwane zawieszenie i skrzywiona felga.

by pa pa on Maj 8, 2013

Kontynuujemy opis dróg gdzie można „urwać zawieszenie” pogiąć felgę, czy tylko stracić oponę pojazdu. Tym razem interwencja dotyczy odcinka drogi powiatowej z Sadku do Kierza Niedźwiedziego. Zarówno należący do powiatu szydłowieckiego leśny odcinek tej drogi, jak i odcinek będący w zarządzie powiatu skarżyskiego, narażają jadących na przykre konsekwencje. Szczególnie niebezpiecznie robi się w nocy, po opadach deszczu, kiedy to trudno zauważyć i wyminąć niebezpieczne miejsca.

Otrzymaliśmy informację o kierowcy, który na tym odcinku drogi urwał zawieszenie samochodu osobowego oraz o motocykliście, który musiał prostować skrzywioną felgę swego motoroweru. Na szczęście póki co nie doszło do tutaj większych kłopotów. Kierowcy chwalą sprawnie działającą sygnalizacje przejazdu kolejowego. Ruch na drodze jest spory, tym bardziej wszyscy czekają na konieczne remonty cząstkowe nawierzchni, bo w tym roku o poważniejszej naprawie nie ma co marzyć.

Ostrzegamy kierowców, zachowajcie wzmożona ostrożność na tym odcinku drogi. Prowadzące przez miejscowość Sadek i Kierz Niedźwiedzi drogi są po modernizacji, co może uśpić czujność i instynkt samozachowawczy na leśnym odcinku tej drogi, prowadzącej do Zbijowa-Dużego i Małego, a także  do Skarżyska-Kościelnego.