2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Nadanie pierwszych stopni mistrzowskich Shodan

by Bartosz Kaluga on Maj 4, 2016

W dniu 27.04.2016 roku zawodnicy Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec, sempai Mateusz WIETRAK i sempai Jakub WYCISZKIEWICZ, z rąk sensei Roberta Wyciszkiewicza otrzymali pasy oraz certyfikaty nadania pierwszego stopnia mistrzowskiego Shodan.

Proces ten poprzedzony był kilkuletnimi treningami. Uczestnictwem w ponad trzydziestu turniejach ogólnokrajowych i międzynarodowych zarówno w kraju, jak i poza granicami. Udziałem w seminariach i obozach szkoleniowych o charakterze krajowym, jak i międzynarodowym prowadzonych przez najwybitniejszych instruktorów Karate Kyokushin. Czynnym uczestnictwem w życiu naszej organizacji, a obecnie udziałem w procesie szkoleniowym naszych najmłodszych karateków. Ukończeniem szkolenia i nabyciem uprawnień udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, a przed wszystkim pozytywnym złożeniem ciężkiego i bardzo wymagającego egzaminu.

To ogromny zaszczyt i nieopisana radość, że wieloletnia praca szkoleniowa, jak również wychowawcza przynosi tak wspaniałe rezultaty. Oby uzyskane przez sempai Mateusza Wietraka i Jakuba Wyciszkiewicza stopnie były początkiem nowej drogi życiowej w duchu Karate Kyokshin.

Jak mawiał Sosai Oyama ” Podążanie drogą budo jest jak wspinaczka na stromy szczyt: trzeba piąć się w górę bez odpoczynku i całkowicie się temu poświęcić”.