2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Nabożeństwo drogi krzyżowej, na ulicach Szydłowca

by Marek Sokołowski on Marzec 27, 2015

 

Tradycyjnie już w piątek na zakończenie wielkopostnych rekolekcji parafialnych, ulicami Szydłowca przeszła duża grupa wiernych z kapłanami z parafii św. Zygmunta, rozważając 14 stacji drogi krzyżowej. Podobne nabożeństwo tydzień temu zorganizowane było w podszydłowieckiej parafii na Szydłówku.

Rozważania pasyjne skupione wokół tematu mądrości krzyża, poprowadził rekolekcjonista ks. dr Jacek Kucharski. W procesji drogi krzyżowej, wierni nieśli księgi Pisma Świętego. Ozdobny Ewangeliarz procesyjnie niósł także kapłan: ks. Norbert Skawiński. W czasie drogi śpiewem kierowali Ewa i Zbigniew Matlowie. Razem  z wiernymi śpiewali pieśni o męce Chrystusa. Odmawiano także Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą prowadził ks. prob. Adama Radzimirski.

Na zakończenie pasyjnego nabożeństwa piątkowego, ks. J. Kucharski pobłogosławił wiernych Księgą Pisma Świętego.

Procesja drogi krzyżowej przeszła od kościoła św. Zygmunta, gdzie poprzedziła ją koncelebrowana msza święta z komunią generalną, ulicami: Radomską, Zamkową, Sowińskiego i Kąpielową, ponownie do Rynku Wielkiego. W procesji wzięło udział około 2 tysiące osób. Przemarsz tak dużej grupy wiernych zabezpieczali szydłowieccy policjanci i policjantki oraz strażnicy miejscy.

Niesłychana to jest dobroć. Za kogo na krzyżu umrzeć, Któż to może dzisiaj zdziałać? Za kogo swą dusze dać? Sam to Pan Jezus wykonał. Bo nas wiernie umiłował. /Z hymnu na Wielki Piątek/