2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Muzyczne spotkanie z Angeliką Kalugą

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 11, 2016

Dnia 16 kwietnia 2016 r. o godz. 18:00 na scenie sali kameralnej Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek odbędzie się „Muzyczne spotkanie z Angeliką Kalugą” laureatką zeszłorocznej edycji Muzycznej Sceny Zamek dla Każdego.

Angelika ma 16 lat i uczy się w I LO im. Mikołaja Kopernika w Radomiu na profilu humanistycznym. Muzyka jest jej pasją od dziecka. Zaczęła śpiewać w wieku ośmiu lat, gra również na pianinie i gitarze. Na swoim koncie ma liczne muzyczne osiągnięcia, już w wieku 10 lat została finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu Słowo i Piosenka, w późniejszym czasie zdobywała kolejne nagrody, jest laureatką I miejsca na Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Radomiu czy II miejsca na Ogólnopolskim Konkursie „Kolęda w sieci”.

Angelika wielokrotnie występowała na scenie szydłowieckiej oraz na koncertach organizowanych przez Pracownię Muzyczną PIANO, gdzie uczęszcza na zajęcia wokalne. Obecnie śpiewa również w chórze szkolnym, który dużo koncertuje i zdobywa nagrody na prestiżowych festiwalach.