2021-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

„MUSHIN” Szydłowiec

by Bartosz Kaluga on Listopad 5, 2013

Historia szydłowieckiego Karate sięga lat 70-tych ubiegłego wieku, a pierwsza sekcja Karate Kyokushin powstała 28 września 1977r. W 2004 r. sekcja została przekształcona w Klub Sportowy „MUSHIN”, a z chwilą powołania  Stowarzyszenia MUSHIN w 2011r., Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin „MUSHIN” stał się integralnym modułem tej ogólnopolskiej organizacji Karate Kyokushin Matsushima, przez cały czas wchodząc równocześnie w skład struktur międzynarodowych z siedzibą w Japonii – International Karate Organization Kyokushin Kaikan I.K.O. Matsushima Honbu Japan.

Już od wielu lat szydłowieccy karatecy  szczycą się bardzo wysokimi wynikami sportowymi czego wymiernym efektem jest 97 zdobytych dotychczas trofeów licząc jedynie  rywalizację ogólnopolską i międzynarodową, mając na swoim koncie udane starty oraz udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach sportowych nie tylko w Europie. Startowali w turniejach rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Godnie reprezentowali Polskę i nasz region m.in. w Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Danii, Chorwacji, Ukrainie a nawet Japonii.

Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin „MUSHIN” to aktualnie ok. 70 osób aktywnie trenujących w wieku od 5 do 55 lat, w tym ok. 20 osobowa kadra zawodnicza przygotowana do startów w kraju i zagranicą, której trzon tworzą zawodnicy bardzo młodzi – uczniowie szydłowieckich szkół. Wśród zawodników stosunkowo liczną rzeszą stanowią stypendyści sportowi – Burmistrza Szydłowca, Starosty Szydłowieckiego oraz  zawodowego mistrza świata w boksie Dariusza „Tigera” Michalczewskiego.  To  również znakomicie i wszechstronnie przygotowana kadra instruktorsko-pedagogiczna, grupa sędziów międzynarodowych, opiekunów dzieci i młodzieży, ratowników, masażysta oraz rzesza zaangażowanych działaczy sportowych. Przynoszące wymierne efekty nowoczesne metody szkoleniowe połączone z ponad tysiącletnią tradycją i ponadczasową filozofią Karate Kyokushin sprawiają, że „MUSHIN” i szydłowieckie karate w ogóle, to marka znana i doceniana daleko poza granicami naszego kraju.

„MUSHIN” to również szeroko pojęta działalność na rzecz społeczności lokalnej w zakresie propagowania  kultury fizycznej, aktywnego wypoczynku, integracji, aktywności i profilaktyki społecznej oraz na rzecz środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym,  poprzez organizację różnego rodzaju otwartych imprez i ogólnodostępnych przedsięwzięć cieszących się bardzo dużą popularnością, będąc realizatorem zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej i wypoczynku w ścisłej współpracy z samorządami Gminy i Powiatu Szydłowieckiego.  Organizacja różnorodnych  zajęć pozalekcyjnych, wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresach ferii i wakacji, liczne imprezy o charakterze rekreacyjnym  – to stale elementy działalności stowarzyszenia.  Udziałem „MUSHIN” jest również szkolenie z zakresu Karate i samoobrony w ramach planowych zajęć lekcyjnych klas mundurowych w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. To także organizacja cieszących się doskonałymi recenzjami w świcie przedsięwzięć o zasięgu międzynarodowym jak seminaria i obozy  szkoleniowe, zawsze połączonych przy tym z promocją Polski ze szczególnym uwzględnieniem regionu szydłowieckiego.

Organizacja MUSHIN realizując swe cele statutowe utrzymuje bezpośrednią współpracę z organami centralnej administracji publicznej a także podmiotami zagranicznymi i placówkami dyplomatycznymi, czego owocem jest np. oficjalne zaproszenie od przedstawicielstwa Japonii do udziału w  realizacji Roku Wymiany Japonia-Grupa Wyszehradzka wyznaczony na rok 2014 podczas spotkania premiera Japonii Shinzo Abe z premierami państw Grupy V4 w Warszawie w czerwcu b.r.

 (info- Stowarzyszenie MUSHIN)

Zobacz również pozostałe artykuły dotyczące Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin „MUSHIN”, które ukazały się na Portalu Szydłowieckim:

http://portalszydlowiecki.pl/podziekowania-stowarzyszenia-mushin/

http://portalszydlowiecki.pl/podsumowanie-ankiety-karatecy-z-szydlowca-wizytowka-naszego-regionu/

http://portalszydlowiecki.pl/mistrzostwa-europy-w-karate-kyokushin-nasz-reprezentat-w-cwiercfinale/

http://portalszydlowiecki.pl/kolejne-laury-dla-szydlowca-9-pucharow-karatekow-z-mushin/

http://portalszydlowiecki.pl/rozmowa-z-sylwia-szymkiewicz-zawodniczka-szydlowieckiego-klubu-kate-kyokushin-mushin/

http://portalszydlowiecki.pl/kolejne-sukcesy-karatekow-z-mushin-8-medali-dla-szydlowca/

http://portalszydlowiecki.pl/sylwia-szymkiewicz-z-szydlowieckiego-klubu-karate-kyokushin-mushin-mistrzynia-polski/