2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Kto może kupować bilety ZTM przez telefon?

by Bartosz Kaluga on Marzec 31, 2018

Nie lubisz stać w kolejce, żeby zakupić bilet papierowy? Nie zawsze masz przy sobie gotówkę albo kartę? W takim przypadku sprawdź jeszcze jedną opcję – bilety ZTM przez smartfona!

Coraz więcej miast oferuje możliwość zakupu biletów elektronicznych na autobusy oraz tramwaje. Dzisiaj bardzo często posługujemy swoimi smartfonami w celu prowadzenia różnych transakcji – jedną z nich stało się także kupowanie biletów komunikacji miejskiej.

Taka usługa dostępna jest między innymi w Warszawie, ale również w innych miejscowościach, na przykład w Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie czy w Trójmieście.

Dzięki elektronicznym biletom możemy nie tylko oszczędzić dużo swojego czasu, ale też podnieść swój komfort – nie musimy stać w kolejkach, mieć odliczonej kwoty do zakupu, nie musimy obawiać się, że ucieknie nam tramwaj lub autobus zanim zdążymy zakupić bilet.

Jeśli chcemy zakupić elektroniczne ZTM bilety, musimy na początku wybrać odpowiednią aplikację mobilną. Wiele miast udostępnia kilka typów aplikacji. Jedną z najczęściej używanych jest mPay, która pozwala również na obsługę innych transakcji mobilnych.

Aplikacja mPay może być wykorzystana nie tylko do kupna biletów, ale również do opłacenia rachunków, doładowania telefonu czy gier, opłaty za miejsca parkingowe czy do zakupu biletów na mecze.

Aby zakupić bilety elektroniczne komunikacji miejskiej dzięki mPay musimy na początku pobrać i zainstalować aplikację. Jest ona dostępna na wszystkie systemy operacyjne, w tym na Android, IOS Apple oraz Windows. Kolejnym krokiem jest stworzenie konta klienta. Wybieramy wtedy sposób płatności – możemy albo podpić kartę, albo możemy doładować wirtualną portmonetkę mPay. W tym celu wystarczy tylko przelew, dlatego nie musimy mieć karty, aby kupować bilety elektroniczne. Musimy jednak pamiętać o tym, aby mieć dostęp do internetu w trakcie nabycia biletu.

Zatem, jeśli chcesz wygodniej kupować ZTM bilety, można zrobić to także z wykorzystaniem aplikacji mobilnych – bez potrzeby stania w korkach i płacenia gotówką. Transakcję zawrzemy mobilnie po wejściu do pojazdu.