2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Moroźna zima w Szydłowcu

by Marek Sokołowski on Styczeń 4, 2016

Smog nad Szydłowcem

Mroźna i sucha pogoda, jaka mamy od kilku dni oraz wysokie ciśnienie, to czynniki które niezbyt korzystnie wpływają na nasze samopoczucie, tym bardziej, że mieliśmy w ciągu tygodnia spadek temperatury z maksymalnej plus 14 do nawet minus 18 stopni Celsjusza. Największe mrozy jednak już powoli za nami. Wysokie ciśnienie i silny mróz, powodują zwiększone zagrożenie smogiem w Szydłowcu, którego ryzyko określa się na średnim poziomie.

W środę 6 stycznia, kiedy to ulicami Szydłowca przejdzie wielotysięczny orszak Trzech Króli, pogoda będzie o wiele łaskawsza. W środę meteorolodzy przewidują kilkustopniowy mróz. W południe może to być około 1 stopnia mrozu. Miejmy nadzieję, że tak będzie i dobra pogoda będzie sprzyjać świętowaniu uroczystości i paradzie Trzech Króli.

To największe jasełkowe uliczne przedstawienie jest przygotowane przez setki osób, których zorganizował i inspiruje ks. Andrzej Kania. Pierwszy orszak przeszedł ulicami Szydłowca, w ubiegłym roku i było wtedy około 3,5 tysiąca osób.