2020-08-06

Imieniny: Reginy i Melchiora

Mocny początek rekolekcji w farze

by Marek Sokołowski on Marzec 27, 2014

Tematem przewodnim pierwszego dnia rekolekcji było zagadnienie śmierci. Wyobrażała ja trumna, ustawiona w kościele, a wszystko to działo się w środę 26 marca w farze św. Zygmunta w Szydłowcu. Trwają bowiem rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Spotkania zaplanowano do piątku. Prowadzone są pod kierunkiem księży katechetów Witolda Witaska i Andrzeja Kani.

Pierwsze spotkanie poprowadził Przemysław Duda. Podczas spotkania przeprowadzano debatę, w której wziął udział ks. Andrzej oraz przedstawiciele młodzieży szkolnej. Odpowiadali oni na pytania czym według nich jest śmierć i czy śmierć może byc dobra.

– Dobra śmierć dla nas to jest umieranie z Jezusem. Wtedy kiedy jesteśmy na to przygotowani mamy czyste sumienie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej – mówił ks. Andrzej.

Gościem specjalnym był znany szydłowiecki lekarz Artur Łyczek, który opowiadał o śmierci oczami lekarza – jak wygląda podejście lekarza do śmierci. Podzielił się przy tym swoimi przemyśleniami i świadectwem własnego życia.

Spotkaniu towarzyszył występ młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii Św. Zygmunta.

Z licznie przybyłą młodzieżą obecni byli również nauczyciele.