2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Młodzież z Zespołu Szkół im. KOP na wycieczce w Tatrach

by Marek Sokołowski on Październik 1, 2015

Uczniowie z klas ogólnopolicyjnych z szydłowieckiego  Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza byli w ostatnich dniach sierpnia na czterodniowym obozie w polskich Tatrach. Wyjazd okazał się wspaniałym wstępem do nowego roku szkolnego i stanowił ciekawe połączenie edukacji policyjnej z aktywnym wypoczynkiem.

Pierwszym etapem górskiej wędrówki, a zarazem miejscem noclegowym, była przepiękna legendarna miejscowość Murzasichle niedaleko Zakopanego. Stamtąd szlak prowadził „Kopowców” nad Morskie Oko oraz nad Czarny Staw Gąsienicowy.
W kilkukilometrowej trasie młodzieży dopisywała słoneczna pogoda oraz dobre humory. Kolejny dzień upłynął na pokonaniu trudniejszej trasy prowadzącej przez Dolinę Białego, Sarnią Skałę i Dolinę Strążyską. Uczniowie zobaczyli także zakopiańską Wielką Krokiew, na którą wjechali korzystając z wyciągu krzesełkowego.

Mimo trudów górskiej wędrówki młodzież chętnie uczestniczyła w porannej „zaprawie” oraz wieczornych ćwiczeniach obejmujących elementy edukacji policyjnej, takie jak zajęcia strzeleckie z broni pneumatycznej czy musztra prowadzone przez nadkomisarzy Roberta Wyciszkiewicza i Jarosława Kaprzyka. Kolejnym interesującym punktem planu obozu były zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził młodszy brygadier Artur Wiśniewski.

Wieczorami młodzież bawiła się na dyskotece oraz przy ognisku, odkrywając swoje muzyczne talenty. Dopełnieniem obozu była uroczysta kolacja w góralskim szałasie.

Ostatni dzień wypełniła podróż w Pieniny do zabytkowego zamku w Niedzicy. Młodzież miała również okazję wejść na zaporę znajdującą się na Jeziorze Czorsztyńskim. Późnym wieczorem w czwartek uczniowie wraz z opiekunami dotarli do Szydłowca. Na koniec nie obyło się bez niespodzianek – pomyłkowa zamiana walizek – też będzie z pewnością mile wspominana…