2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Młodzi Bohaterowie nagrodzeni

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 6, 2016

Właściwe zachowanie młodych mieszkańców gminy Mirów przyczyniło się do uratowania życia kobiecie. Za swoją postawę zostali wyróżnieni w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu. 

Młodzi mieszkańcy zostali wyróżnieni za swoją bohaterską postawę, kiedy to kilka dni temu dzięki nim została uratowana 70-letnia kobieta, która zaginęła w lesie. Tego dnia przed południem w odległości około 2 kilometrów od drogi, kobietę napotkało dwoje młodych ludzi w wieku 16 i 11 lat, mieszkańców tejże gminy, którzy spacerowali po lesie. Nie pozostali obojętni wobec kobiety. 11-latek pobiegł do pobliskiej miejscowości, aby wezwać pomoc, natomiast 16-latka pozostała przy odnalezionej kobiecie. Pomoc dotarła szybko i kobieta została doprowadzona do drogi, gdzie przybyła załoga karetki pogotowia, która odwiozła kobietę do szpitala.

Za ten czyn nastolatkowie z rąk Starosty Szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego, Wójta Gminy Mirów Artura Siwiorka, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztofa Banaszka, Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł. insp. Jacka Różańskiego oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł. insp. Marka Filipiaka otrzymali wyróżnienie  i upominki.

sierż. Marlena Skórkiewicz