2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Mikołajki u „Króla Jana”

by Marek Sokołowski on Grudzień 7, 2015

Szósty grudnia, to dzień w którym Święty Mikołaj obdarowuje wszystkie dzieci prezentami. Z tej okazji zdarzyło się, że odwiedził również uczniów szydłowieckiej „Jedynki”. Dzieci zostały obdarowane czekoladkami.

„Święty Mikołaju, bardzo się cieszymy. Od dawna czekamy na Twe odwiedziny…” Tymi słowami dzieci z oddziałów przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana III Sobieskiego w Szydłowcu przywitały Świętego Mikołaja. Już od godziny ósmej przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały niezwykłego gościa. Bardzo się starały grzecznie zachowywać.

Kiedy wreszcie zjawił się upragniony Mikołaj, radości nie było końca. Dzieci wyrecytowały wiersz, w którym zapewniały, że zasłużyły na prezenty. Po rozdaniu upominków,  maluchy zaprosiły Świętego Mikołaja do wspólnej zabawy. Przy dźwiękach pięknych piosenek wszyscy świetnie się bawili.

Okazało się że Św. Mikołaj nie tylko lubi rozdawać prezenty. Dał się poznać także jako niezły tancerz. Dorota Suligowska nauczycielka z PSP nr 1, relacjonuje, że z odwiedzin Mikołaja da dzieciom wiele radości i miłych wrażeń. Uczniowie wraz z Mikołajem pomyśleli również o dorosłych dlatego też na ręce pani Dyrektor Szkoły Danuty Gnat przekazali mały upominek dając do zrozumienia że dorośli również zasługują na miłe słowa i prezenty od Mikołaja. Po wspólnych pląsach milusińscy gorąco i serdecznie pożegnali miłego gościa  i zaprosili go na następny rok. Św. Mikołaj obiecał, że na pewno ich nie zawiedzie