2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Mieszkańcy odnowili kapliczkę na Książku Starym

by Marek Sokołowski on Sierpień 16, 2014

Przy szydłowieckiej ulicy Książek Stary 15 sierpnia odbyła się krótka religijna ceremonia związana z poświęceniem kapliczki z figurą Matki Bożej. Kapliczkę poświęcili: ks. prob. Adam Radzimirski i  ks. Andrzej Kania. W uroczystości uczestniczyły także siostry Michaelitki i ponad 50 mieszkańców okolicznych domów. Zofia Leiter ze Społecznego Komitetu założonego w celu odnowy Figury MB, podziękowała obecnym na tej uroczystości za przybycie, a wszystkim zaangażowanym w pracę, za włożony wysiłek i ofiarowane na ten cel pieniądze. 

Figura w Książku Starym wybudowana została w 1981 roku, na pamiątkę nawiedzenia rodzin przez Obraz Matki Bożej i jak nam powiedział Artur Ludew z Komitetu Mieszkańców, od tego czasu była już dwukrotnie remontowana. Obecny zakres prac był bardziej gruntowany. Wymieniono wszystkie płyty lastrykowe z posadzki wokół kapliczki i na postumencie na granitowe. Ustawiono nową bardziej okazałą figurę Matki Bożej, uporządkowano teren.

W tych pracach chętnie uczestniczyli mieszkańcy ul. Książek Stary, oni też z dobrowolnych ofiar sfinansowali całość prac.  Zwieńczenie tej cennej inicjatywy społecznej, przypadło w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej.

Prawda o wniebowzięciu Maryi, że z duszą i ciałem wzięta została do nieba, przypomina wierzącym, że celem życia człowieka jest Bóg. Ta prawda jest swego rodzaju „odtrutką” na ograniczone jedynie do ziemskich wymiarów przeżywanie życia. Wniebowzięcie jak mówił św. Jan Paweł II, jest  świętem naszego wewnętrznego powołania.