2022-05-24

Imieniny: Łucji i Wilhelma

Miejskie spotkanie świąteczne

by Marek Sokołowski on Grudzień 19, 2014

Życzenia mieszkańcom gminy Szydłowiec, złożył burmistrz Artur Ludew

 

W sali rycerskiej szydłowieckiego Zamku, spotkali się dziś samorządowcy, pracownicy Urzędu Miejskiego i instytucji miejskich oraz najważniejsi obywatele Miasta i Gminy. Gości powitała dyrektor SzCK Zamek Małgorzata Bernatek.

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i przewodniczący Rady Miejskiej Marek Artur Koniarczyk, złożyli przybyłym i mieszkańcom Szydłowca życzenia spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Zaraz po tych przemówieniach dziekan szydłowiecki ks. kan. Adam Radzimirski, poprowadził modlitwę i odczytał fragment Ewangelii z opisem Narodzenia Pana Jezusa. Życzył także wszystkim Świąt pełnych pokoju i dobra.

Spotkanie ubogacił Chór „Senioritas”, który pod kierunkiem Kazimierza Zawadzkiego wykonał kilka kolęd. Całości dopełniło wzajemne łamanie się opłatkiem, życzenia i serdeczne rozmowy. Na jednej z sal przygotowano dla uczestników, poczęstunek i napoje, aby oprawa uroczystości była pełna. Kto chciał i mógł, ten skorzystał z tej gościnności gospodarzy i organizatorów spotkania. Z tradycyjnych symboliki świąt  Bożego Narodzenia, na sali była jeszcze pięknie przyozdobiona choinka.

Wydaje się że taka forma spotkań świątecznych, nieco na wzór Powiatu, zastąpi praktykowane w czasie ostatnich 12 lat, opłatkowe spotkania z różnymi środowiskami na Ratuszu u Burmistrza.

StS