2021-04-12

Imieniny: Roberta i Serwacego

Miejska akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

by Marek Sokołowski on Październik 14, 2013

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II spotkali się nauczyciele i pracownicy szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Szydłowiec, aby uczcić obchodzone dziś święto, popularnie zwane Dniem Nauczyciela. Gośćmi nauczycieli i pracowników oświaty byli szydłowieccy samorządowcy oraz ksiądz dziekan Adam Radzimirski i Dorota Sokołowska dyrektor radomskiej  delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Pani Dyrektor przekazała zebranym życzenia mądrości, która nie jest tylko wiedzą, ale darem płynącym z umiejętności wyboru dobra i trwania w nim.

Życzenia pedagogom, nauczycielom i pracownikom gminnej oświaty przekazał burmistrz Andrzej Jarzyński i przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bednarczyk oraz w imieniu władz powiatowych przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski wraz z wicestarostą Romanem Woźniakiem i sekretarzem Krzysztofem Bernatkiem. W imieniu Związku Nauczycielstwa Polskiego życzenia przekazała przewodniczący Gminnej Komisji Zakładowej Marek Dziuba.

 W czasie spotkania interesującą inscenizację pt. „Trudne życie nauczyciela” przedstawili sami nauczyciele, którzy wcielili się najpierw w rolę niesfornych uczniów, a potem w grono debatujących nauczycieli. Wśród aktorów była sama pani dyrektor ZS im JP II i gospodarz spotkania Ewa Świercz.

Przedstawienie przeplatane humorem, dowcipami i piosenką, wzbudzało zaciekawienie i aplauz licznej publiczności.

Gminne Święto Edukacji Narodowej było także okazja do podziękowania emerytom związanym z oświatom, wśród nich szczególne podziękowania środowiska otrzymała kończąca swą karierę zawodową w administracji oświaty Krystyna, Barbara Adamczyk. W imieniu władz samorządowych otrzymała ona kwiaty i podziękowania od Burmistrza i Prezydium Rady Miejskiej oraz współpracowników i koleżanek i kolegów.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej wyróżnieni pracownicy i dyrektorzy otrzymali medale „Za długoletnią służbę” medale KEN oraz dyplomy i nagrody pieniężne. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Organizatorami świątecznego spotkania środowiska oświatowego był burmistrz Andrzej Jarzyński, dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty Ewa Walczak i Zarząd Oddziału ZNP w Szydłowcu.