2021-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Międzynarodowy Turniej Piłkarski JP II Cup w Radomiu

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 13, 2013

Na Nowym Stadionie w Radomiu 7 i 8 września br. odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski Oldboyów JP II CUP 2013 poświęcony Papieżowi z Polski. Honorowy Patronat nad turniejem sprawowali: Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński – Prezydent  FIFA Josepf Blatter – Kard. Stanisław Dziwisz wraz z Marszałkiem woj. Mazowieckiego Adamem Struzikiem i Prezydentem Radomia Andrzejem Kosztowniakiem. W gronie zaszczytnych sponsorów była też Ceramika Paradyż.W drużynach same sławne gwiazdy piłkarskie m.in: Brazylijskiej : Tulio, Fernandes, Pedrinho, Silva, Pinto i Julio, a w polskiej drużynie: Jacek Zieliński, Adam Nawałka, Jerzy Dudek, Jarosław Bako, Jan Urban, Tomasz Kiełbowicz.

Ku zaskoczniu wszystkich widzów, zawodników i obserwatorów Zwycieski Puchar Zdobyła bardzo mocna Reprezentacja Łotwy, uznana Czarnym Koniem Turnieju, pokonując w rzutach karnych 6;5 Kadrę Polskich Oldboyów.

Wszyscy zawodnicy z poszczególnych Drużyn otrzymali z rąk Prezesa SAP Zbigniewa Gretki, w Darze od kard. Stanisława Dziwisza i Ceramiki Paradyż, portrety Ceramiczne Bł.J.P II, które przyjęli z wielkim i nieukrywanym wzruszeniem. Trenerzy poszczególnych Drużyn, w tym Kadry Polski Henryk Kasperczak i Andrzej Strejlau oraz najlepszy bramkarz  turnieju z Łotwy, a także brazylijski piłkarz, który złamał rękę podczas meczu, otrzymali portrety w wersi Exclusiv. Wielkie brawa i wyrazy najwyższego uznania dla Organizatorów Miedzynarodowego Turnieju Piłkarskiego, Patronów i Sponsorów/w tym Ceramiki Paradyż/ a nade wszystko dla zawodników, za wspaniałe piłkarskie widowisko na cześć Umiłowanego Bł. J.P. II ,który jest m.in :Honorowym Obywatelem Królewskich i Papieskich Miast Radomia i  Opoczna.

 Info z Turnieju: Zbigniew Gretka