2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate „12th Domenica Cup” – Chorwacja

by Bartosz Kaluga on Marzec 9, 2015

9. osobowa reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie sensei Robert Wyciszkiewicz, Michał Mazur, Jakub Wyciszkiewicz, Mateusz Wietrak, Andżelika Magda, Wioleta Kotwica, Olga Wietrak, Mateusz Mazur i Rafał Olszewski, w dniu 7 marca br. uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Kyokushin Karate „12th Domenica Cup” w Chorwacji. W turnieju udział wzięło 213 zawodników i zawodniczek z 24 klubów Karate z Austrii, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Węgier, Danii, Turcji, Polski i Chorwacji.

Ekipa nasza, z Szydłowca, wyjechała w czwartek o godzinie 23,00. Podczas podróży na Węgrzech udaliśmy się nad jezioro Balaton, gdzie mieliśmy krótki odpoczynek podziwiając piękne widoki. W Chorwacji byliśmy w piątek o godzinie 15,30. Nocleg zapewnili nam nasi długoletni przyjaciele, Igor i Daniela Kupres. Po wystawnym obiedzie udaliśmy się na zwiedzanie Samoboru, w którym odwiedziliśmy przyjaciół podczas treningu w prowadzonym przez sensei Igora Dojo. Wieczorem ostatnia narada, zapoznanie wszystkich z harmonogramem dnia następnego i zasłużony odpoczynek. Sobota to dzień ciężkich walk prowadzonych na 4 tatami. 7. osoby team z Szydłowca i tym razem stałą na wysokości zadania, zdobywając w swoich kategoriach wiekowo-wagowych zarówno w Kata, jak i Kumite 5 medali:

w Kumite:

  • Mateusz WIETRAK – srebrny medal
  • Wioleta KOTWICA – srebrny medal
  • Jakub WYCISZKIEWICZ – brązowy medal
  • Andżelika MAGDA – brązowy medal

w Kata:

  • Andżelika MAGDA – srebrny medal

Wyrazy uznani dla wszystkich członków ekipy za wspaniałą atmosferę, ogromne serce do walki i godne reprezentowanie Szydłowca i Polski. OSU!!!