2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

I MIEDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE SHINKYOKUSHIN SKARŻYSKO-KAMIENNA CUP

by Bartosz Kaluga on Listopad 3, 2015

Blisko 160 zawodników z 16 różnych ośrodków karate stawiło się do współzawodnictwa w I Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushin Skarżysko-Kamienna Cup. Wśród nich nie zabrakło silnej reprezentacji Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN, której wojownicy wywalczyli ogółem aż 15 medali, w tym 8 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych.

Turniej odbył się w skarżyskiej hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy aplauzie licznej publiczności, nie mogącej narzekać na brak wrażeń. Zacięte pojedynki odbywające się w poszczególnych kategoriach wiekowo-wagowych stały na bardzo wysokim poziomie i obfitowały w emocjonujące akcje. Sędzią głównym zawodów był shihan Krzysztof Borowiec 5 Dan (Branch Chief Kielce). Prestiż turnieju podkreślał patronat honorowy który nad imprezą objął m.in. Prezydent Miasta Skarżyska Konrad Krönig, oraz licznie przybyli goście honorowi, w tym pani posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

Tym razem reprezentację Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN stanowiło 19 zawodniczek i zawodników w różnym wieku. Wśród nich zarówno zawodnicy już utytułowani jak i debiutanci.

Świetną passę naszych karateków rozpoczęły zmagania zawodników najmłodszych, a zakończyły walki kadetów, juniorów i seniorów.

I tym razem szydłowieccy zawodnicy silnie zaznaczyli swoją obecność, zdobywając odpowiednio:

 1. Anna BIELA – złoto
 2. Angelika ZIÓŁKOWSKA – złoto
 3. Zuzanna SZYMKO – złoto
 4. Dominika BANASZCZYK – złoto
 5. Krzysztof KLINK – złoto
 6. Kacper BANASZCZYK – złoto
 7. Mikołaj BĄK – złoto
 8. Wojciech DOBRZAŃSKI – złoto
 9. Paulina SOBÓL – srebro
 10. Piotr PYSIAK – srebro
 11. Krzysztof WINECKI – brąz
 12. Piotr ZIÓŁKOWSKI – brąz
 13. Aleksander JASTRZĘBSKI – brąz
 14. Kacper JANKA – brąz
 15. Adam BĄK – brąz

Wszystkim naszym zawodnikom oraz ich szkoleniowcom, sensei Mariuszowi Szymkiewiczowi i senpai Robertowi Kijakowi, należą się zasłużone gratulacje – mówi Wojciech Dobrzański, prezes Stowarzyszenia MUSHIN. Bardzo dziękujemy za gromki doping wspaniałym szydłowieckim kibicom i miłośnikom sztuk walki, którzy coraz liczniejszym gronem towarzyszą naszej ekipie w wyjazdach na turnieje. Odnosząc się do występu w skarżyskim turnieju nie sposób nie wspomnieć o szczególnej postawie i dokonaniach trojga naszych reprezentantów: Mikołaja BĄKA – który pomimo rzucającej się w oczy różnicy potencjałów fizycznych, w walce o złoto, po zaciętym pojedynku z dogrywką, pokonał utytułowanego przeciwnika z wyższej kategorii wagowej, Ani BIELI – niezwykle twardej i nieustępliwej zawodniczki, która startując po raz pierwszy na zawodach okazała się nie do pokonania w kategorii seniorki 60 kg, oraz Pauliny SOBÓL – walecznej zdobywczyni srebra w kategorii seniorki poniżej 60 kg, debiutantki która przystąpiła do zawodów pomimo bolesnej kontuzji stopy. Warto również dodać – kontynuuje prezes Dobrzański – że nie zabrakło szydłowieckiego akcentu w zacnym gronie sędziowskim skarżyskiego turnieju, w składzie którego zasiadał sensei Marek Pielas.

Info i foto – Stowarzyszenie MUSHIN