2021-09-24

Imieniny: Kryspina i Ingi

Majówka w Szydłowcu

by Marek Sokołowski on Maj 3, 2014

Trzeciomajowe obchody w Szydłowcu odbyły się dziś przed południem na Rynku Wielkim i w farze św. Zygmunta. Gośćmi władz miejskich byli: wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i wicemarszałek Mazowsza Leszek Ruszczyk. Tradycyjnie oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Miejska Orkiestra Dęta, kierowana przez kapelmistrza Henryka Kapturskiego.

W państwowe święto Konstytucji III Maja oraz kościelne Matki Bożej Królowej Polski, ma w Szydłowcu sporo się jeszcze dziać. Miejmy nadzieje że pogoda nie przeszkodzi organizatorom i uczestnikom w realizacji programu, w którym zaplanowano między innymi rodzinny piknik na zalewem rozpoczynający się o godz. 14.

Warto przyjść na koncerty szydłowieckich artystów: Aleksandry Kowalskiej, Aleksandry Brzeźniak, Chóru Strefy JPII, Aleksandry Obary, Tomasza Kraski, Zuzanny gadowskiej, czy Aleksandry Obary. Wystąpią także zespoły: „Lokator” i „Slavs. Orócz koncertów jeszcze będzie można wsiąść udział w wydarzeniach towarzyszących, takich jak, kiermasz rękodzieła, wystawa piaskowca, czy skorzystać z przejażdżki konnej i posmakować specjałów piknikowych.