2022-05-16

Imieniny: Laury i Adolfa

Majówka po szydłowiecku

by Bartosz Kaluga on Maj 5, 2016

Podczas majówki w Szydłowcu nie sposób było się nudzić. Oferta przygotowana przez Urząd Miejski w Szydłowcu była przemyślana tak, by każdy znalazł coś dla siebie.

Tradycyjnie przez 2 dni na szydłowieckim Rynku Wielkim odbywał się odpust parafialny połączony z kiermaszem rękodzieła. Na scenie mogliśmy usłyszeć lokalnych artystów, których już niejednokrotnie podziwialiśmy. Swoje talenty zaprezentowali również laureaci tegorocznej Muzycznej Sceny Zamek dla Każdego oraz przyjezdny zespół Chrząszcze.

Finałem pierwszego dnia miejskiego święta był koncert zespołów Sanderling, Stavar i Kobranocka.

3 maja odbył się III Bieg Zygmuntów (szczegółowe wyniki znajdziecie klikając TUTAJ) oraz VIII Szydłowiecki Turniej Piłki Nożnej z okazji 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w którym najlepsza okazała się drużyna „Akukaracza”, która przyzwyczaiła się już do stawania na najwyższym miejscu podium szydłowieckich turniejów. W drugi dzień szydłowieckich Zygmuntów na scenie pojawiły się: Guzowianki, Malinki, Perły z Lamusa i Milena Mosioł – laureatka Muzycznej Sceny Zamek dla Każdego. Dni miasta swoim występem zakończył znany mieszkańcom Szydłowca zespół Full-Blackstone.

Majówka w Szydłowcu przyciągnęła na Rynek tłumy. Będzie to z pewnością dobrze wspominana edycja Zygmuntów. Miejmy nadzieję, że z roku na rok impreza będzie zaliczać progres .

Najlepiej szydłowiecką majówką oddadzą zdjęcia:

Marek Sokołowski: Odpust parafialny, Odpust parafialny część II, Kościelne uroczystości w 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Michał Szymkiewicz: Zygmunty część I, część II poniżej