2021-04-11

Imieniny: Dominika i Pankracego

Łoś sprawcą zdarzenia drogowego.

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 16, 2013

Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia doszło w niedzielę (15.09.2013 r.) około godziny 21.00 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Dobrut pow. Szydłowiec. Przebiegający przez jezdnię duży łoś został najechany przez osobowego Renault Espace, którym podróżowała czteroosobowa rodzina z małymi dziećmi.

Uderzenie w dzikie zwierzę spowodowało obrażenia głowy u kierującego oraz poważne uszkodzenia pojazdu. Kierowca samochodu 35-letni mieszkaniec Warszawy został, przewieziony karetką do szpitala w Radomiu. Jadący za samochodem Renault kolejny pojazd, Chrysler Voyager nie zdążył wyhamować i też uderzył w łosia. Z tego pojazdu nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Martwy łoś został zabezpieczony przez myśliwych z koła łowieckiego.

Zbliżająca się jesień to również pora wędrówek dzikich zwierząt. Dlatego też zwracamy się z prośbą do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności głównie w rejonach dróg biegnących przez odcinki leśne. Na terenie powiatu szydłowieckiego do najbardziej niebezpiecznych miejsc gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt należą: DK nr 7 – odcinek leśny od Szydłowca do Baraku i niezabudowany rejon od miejscowości Wałsnów do miejscowości Dobrut oraz droga wojewódzka W-727 odcinek od Szydłowca do Chlewisk.

Zdj. © lassedesignen – Fotolia.com