2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Literacka emigracja

by Marek Sokołowski on Luty 8, 2014

Marian Frąk oraz dwoje szydłowieckich laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego niepełnosprawnych „Promień Nadziei”; Małgorzata Ruzik i Michał Kojara, zostało członkami klubu literackiego „WIKLINA” w Skarżysku Kamiennej.

Niebawem ma się ukazać almanach literacki „Wikliny” z utworami 20 autorów, w tym Mariana Frąka, Małgorzaty Ruzik i Michała Kojary.

„Wiklinę” wspiera w działalności literackiej Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku, które dofinansuje książkę. Klubem kieruje literatka i rzeźbiarka Elżbieta Jach.

 Szydłowieccy literaci uczestniczą w spotkaniach klubowych, brali udział w zakończeniu XV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Leopolda Staffa, a ostatnio uczestniczyli w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, we mszy św. za twórczynię klubu „Wiklina” i pierwszą prezes- literatkę śp. Bożenę Piastę.

Marian Frąk powiedział nam, że przyjął propozycję przystąpienia do „Wikliny” kiedy w Szydłowcu (mimo starań) nie udało się  utworzyć klubu literackiego. Przystąpienie do „Wikliny” – mówi M. Frąk uważam za najlepsze rozwiązanie, tym bardziej, że istnieje on za szydłowiecką „miedzą”.

Wszyscy wymienieni szydłowieccy członkowie „Wikliny” posiadają pewien dorobek literacki, byli nagradzani i wyróżniani w konkursach a ich utwory znajdują się w wydaniach książkowych.

Fraszki z twórczości szydłowieckich członków „Wikliny”

STAN

Coraz wyższe loty

na skrzydłach głupoty.

 Marian Frąk

NA DZIEWCZYNĘ

Ta dziewczyna

bardzo słodka,

a pazurki

jak u kotka.

Małgorzata Ruzik

 

PREWENCJA OJCA

Jak pas twój widzę,

ojcze kochany,

odechciewa mi się

tej marihuany!

Michał Kojara