2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Liss Control + od L’Oreal Professionnel to niezawodna ochrona włosów przed wilgocią!

by Bartosz Kaluga on Listopad 2, 2016

Twoje włosy potrzebują dyscypliny? Wystarczy kilka kropel wody, aby stały się niesforne i buntowniczo wywijały na wszystkie możliwe strony? Utrwalenie fryzury lub zachowanie wyprostowanych włosów w pierwotnej wersji jest możliwe, dzięki preparatowi wygładzająco-dyscyplinującemu od L’Oreal Professionnel. Deszcz i wiatr już nigdy więcej nie pokrzyżują Twoich planów, a unosząca się w powietrzu wilgoć nie będzie miała dostępu do Twoich włosów dzięki innowacyjnemu serum. Przejmij kontrolę na swoimi włosami i ciesz się długotrwałym efektem niezniszczalnej fryzury!

Wilgoć i jej wpływ na kręcone włosy

Wysoka wilgotność powietrza ma zły wpływ na kręcone włosy. Dlaczego? Słaba kondycja włosów sprzyja pochłanianiu wody z powietrza. Suche, kruche kosmyki chłoną wilgoć wskutek czego loki pęcznieją, a łuska włosowa jeszcze silniej się otwiera. Takie włosy stają się szorstkie w dotyku, wykazują tendencje do łamania się i są trudne w stylizacji. Kręcone włosy należy zabezpieczyć w odpowiedni sposób i nawilżyć je, aby nie chłonęły wody z otoczenia. Wskutek ich ekspozycji na deszcz i niekorzystne działanie czynników zewnętrznych mogą przestać się ładnie kręcić i będą się puszyły… Pierwsza pomoc w tym przypadku polega na nawilżeniu włosów odpowiednimi kosmetykami.

Skuteczna broń w walce z niepokornymi włosami

Bardzo kręcone włosy należy chronić przed wodą. Zamiast zakrywać głowę mocno przylegającym do skóry nakryciem w postaci kapelusza lub kaptura, lepiej uzbroić się w parasol. Ciepło wydzielane przez skórę w wilgotny, pochmurny dzień nie zabezpieczy loków, a wydzielany pot dodatkowo nawilży włosy, które znów trudno będzie doprowadzić do porządku. Właściwym, choć jedynie doraźnym sposobem ochrony włosów przed pochłanianiem wody, jest zastosowanie sprayu, kremu lub żelu modelującego. Takie postępowanie nie tylko ograniczy higrospkopijność, ale też pozwoli utrwalić wykonaną w domu fryzurę. Na ryku jest wiele kosmetyków przeznaczonych do stylizacji i utrwalenia fryzury. Pianki, lakiery i woski (używane z głową!) mogą sprawić, że będziemy wyglądać atrakcyjnie bez względu na to, czy nad głową właśnie przeszła nam burza czy ziemię zrosił drobny kapuśniaczek.

Liss Control + zapewnia 100% ochronę przed wilgocią

Włosy pofalowane lub bardzo mocno kręcone można ujarzmić za pomocą skutecznych kosmetyków. Jednym z preparatów, które pozwolą nam wyglądać elegancko o każdej porze dnia i nocy jest serum wygładzająco-dyscyplinujące Liss Control + od L’Oreal Professionnel. Kosmetyk zapewnia ochronę przed wilgocią przez całą dobę. Wystarczy nałożyć serum na wilgotne włosy i przy użyciu podgrzewanej szczotki rozprowadzić je na włosach. Po zastosowaniu preparatu wygładzającego pozostaje już tylko ułożyć włosy tak, jak nam się żywnie podoba i gotowe! Warto zaznaczyć, że serum chroni nasze włosy także przed niekorzystnym działaniem promieni UV. Nasze włosy staną się gładkie, miękkie w dotyku i odporne na zmienne warunki pogodowe.

Często zapominamy o tym, jak ważna jest pielęgnacja kręconych włosów. Odpowiednie nawilżenie pomoże nam uporać się z niepokornymi kosmykami. Skuteczne i adekwatne do posiadanego typu włosów kosmetyki to podstawa ich odżywienia i stylizacji. Zdrowe włosy to piękne włosy.