2022-12-03

Imieniny:

Lifting bez skalpela – czy jest możliwy?

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 25, 2017

Każdy z nas chciałby starzeć się wolniej i atrakcyjniej. Dzięki dzisiejszym zabiegom medycyny estetycznjej jest to możliwe. Są jednak również takie metody, które pozwolą na lifting bez użycia skalpela. Przedstawiamy te najskuteczniejsze, a zarazem najpopularniejsze.

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest obecnie jednym z najbardziej popularnych. Osocze zawiera czynniki wzrostu pobudzające mechanizmy, które odpowiadają za regenerację skóry. To bardzo przydatny zabieg – szczególnie podczas gojenia się ran. Osocze pozyskuje się z krwi pacjenta – co daje gwarancje bezpieczeństwa, niweluje ryzyko alergii, nietolerancji.

Zabieg nazywany jest inaczej liftingiem wampirzym – ze względu na użycie w nim krwi. Jest bardzo chwalony przez największe gwiazdy na całym świecie. Jest stosunkowo szybki, ponieważ trwa ok. 15-20 minut. Krew pobrana od pacjenta umieszczona zostaje w wirówce. Po kilku minutach oddzielone zostają osocze oraz pozostałe składniki. Pozyskane w ten sposób osocze jest już gotowe do zabiegu. Zabieg osoczem bogatopłytkowym działa natychmiastowo już po pierwszym ostrzykiwaniu. Może być powtarzany kilkukrotnie na wszelkich partiach skóry.

Szczególnie zaleca się go osobom, które dostrzegają u siebie zmarszczki (nawet drobne), niejednolity koloryt skóry czy jej zmniejszoną gęstość. Sprawdzi się również jeśli chodzi o leczenie potrądzikowych blizn. Nie poleca się go natomiast osobom posiadającym choroby autoimmunologiczne, nowotwory, infekcje skórne czy kobietom w ciąży.

Trening mięśni twarzy

Jeśli chodzi o lifting bez skalpela, możemy wykonywać również ćwiczenia na mięśnie twarzy. Wystarczy kilka minut, np. przed pójściem spać, by nasza skóra była bardziej wypoczęta, jędrna i odmłodzona. Warto połączyć to z jogą twarzy czy masażem. Do masażu możemy dodać kremy przeciwzmarszczkowe, które spotęgują efekt. Pamiętajmy jednak, że sam krem nie przyniesie żadnych rezultatów, jeśli mięśnie twarzy zwiotczeją czy zanikną całkowicie. Trening mięśni twarzy to metoda czasochłonna, jednak przynosząca najlepsze i długotrwałe rezultaty.