2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Letni piknik na wyspie

by Bartosz Kaluga on Sierpień 10, 2015

W niedzielę 16 sierpnia Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu oraz Polski Związek Wędkarski Koło nr 35 w Szydłowcu zapraszają na LETNI PIKNIK NA WYSPIE.

W programie pikniku m.in.

  • „Wesołe dzieci – zdrowe dzieci” – warsztaty zdrowego żywienia dla dzieci i rodziców. Razem z dietetykiem  p. Elżbietą Wilk będziemy udowadniać, że niewielkim staraniem zdrowo nie znaczy nudno i bezbarwnie. Podczas spotkania uczestnicy pod czujnym okiem  naszej specjalistki przygotują zdrowe napoje i przekąski, które  będzie można potem skonsumować podczas trwania imprezy.
  • Otwarte Zawody w Wędkarstwie Spławikowym dla dzieci i młodzieży do lat 14. Zapisy chętnych przyjmowane będą w dniu imprezy w godz. 15.00 – 15.45.  Nie wymagana jest  karta wędkarska. Każdy uczestnik zobowiązany jest zgłosić się z pełnoletnim opiekunem. Start zawodów godz. 16.00, zakończenie godz. 18.00, ok. godz. 18.30  wręczenie nagród dla    najlepszych. Regulamin zawodów dostępny będzie w dniu pikniku.
  • „Zamkowe bajki, bajeczki z pomocą farb, pędzla i kredeczki” – działania literacko – plastyczne podczas których wspólnie będziemy wymyślać bajkę o Szydłowcu i jego zamku / a może pojawi się również jakaś księżniczka i rycerz na białym koniu/, a potem razem z plastykiem wykonamy ilustrację do tej bajki na specjalnie przygotowanym, na tę okazję       plenerowym stelażu.
  • „Akademia Gier i Zabaw Podwórkowych” – czyli jak się bawić w prosty, kreatywny i tani sposób. Nasi animatorzy przypomną troszkę przykurzone czasem  gry i zabawy. Skakanka, gra w klasy, skakanie w gumę,  zośka – mała szmaciana piłeczka – to tylko kilka z zabaw jakie czekają na was podczas pikniku.

A oprócz tego „Letnia scena artystyczna na krużgankach zamkowych” czyli mikrofon dla wszystkich, którzy grają, śpiewają, recytują i chcą swoje talenty i umiejętności zaprezentować na naszej letniej scenie oraz gry, zabawy, konkursy, lody, wata cukrowa itd., itp.

Zapraszamy, niedziela 16 sierpnia 2015 r., godz. 16.00 – wyspa zamkowa i Park Radziwiłlowski.

UWAGA! W przypadku deszczu Piknik odbędzie się w innym terminie.

LETNI PIKNIK NA WYSPIE realizowany przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.