2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Leon Prokop – polskie zegarki dla stylowych mężczyzn

by Bartosz Kaluga on Lipiec 24, 2015

Decyzja o powstaniu marki Leon Prokop, projektowaniu i wykonywaniu zegarków zapadła w grudniu 2011 roku i od tego momentu trwały prace projektowe, wykonywanie prototypów, a następnie ich testowanie pod względem technicznym, estetycznym i ergonomicznym. Pracownia jest wyposażona w maszyny, urządzenia i narzędzia niezbędne do sprostania wysokim rygorom produkcji zegarków. Pełne wyposażenie pracowni umożliwia wykonywanie projektów indywidualnych.

Tworzymy dla wyjątkowego Klienta potrafiącego docenić jakość i pracę jaką włożyliśmy w wykonany dla Niego czasomierz. Na bieżąco szukamy nowych rozwiązań, nowoczesnych technologii i pracujemy nad kolejnymi modelami, które będą noszone na nadgarstkach stylowych mężczyzn.

leon prokop polska wytwornia zegarkow

Leon Prokop – mój dziadek, znakomity inżynier i pasjonat rzeczy pięknych. Poza miłością do czasomierzy, którą mnie zaraził jest także perfekcjonistą co miało bardzo duży wpływ na kształtowanie się mojego charakteru i zaowocowało pasją tworzenia. Z szacunku i miłości do Niego na nazwę mojej marki wybrałem Jego nazwisko. Dlatego też każdy zegarek opuszczający moją pracownię dumnie nosi podpis mojego dziadka na tarczy, a dla mnie jest osobistym zobowiązaniem. Bartosz Szymczyk – właściciel

leon prokop zegarekPodejmując decyzję o powstaniu firmy, zobowiązaliśmy się do podążania w pewnym kierunku. Chcemy cofnąć się w czasie, gdy produkty codziennego użytku były wykonywane w manufakturach. Człowiek, który wykonywał produkt dawał mu „życie”. Pragniemy, by w naszych zegarkach użytkownik dostrzegł detale, które razem składają się na pewną wartość dodaną. Podejmujemy współpracę z polskimi artystami i naukowcami – efektem takich działań jest wykorzystanie prawdziwie polskich czcionek Apolonia i stosowanie kompozytów węglowych w zegarkach. Pomimo tego iż wykorzystujemy nowoczesne technologie, nie śpieszymy się i dbamy o jakość na każdym etapie wykonywania zegarka.

Fakt, że zegarek nie czeka na półce na właściciela, a jest wykonywany z myślą o nim sprawia, że od samego początku jest wyjątkowy.

Jeśli chcesz posiadać stylowy zegarek z naszej pracowni zapoznaj się z ze szczegółami zamówień na naszej stronie: www.leonprokop.pl

Z wyrazami szacunku, Zespół pracowni Leon Prokop