2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Kupujemy dom: największe obawy (i rozwiązania)

by Bartosz Kaluga on Listopad 1, 2017

To naturalne, że czujesz lekki stres podczas dokonywania dużych zakupów, a zakup domu jest prawdopodobnie największą inwestycją, jakiej dokonasz w życiu.

To naturalne, że czujesz lekki stres podczas dokonywania dużych zakupów, a zakup domu jest prawdopodobnie największą inwestycją, jakiej dokonasz w życiu. Obawy osób kupujących domy często powodują, że rezygnują oni z zakupu w ogóle. Nie pociesza fakt, że obawy te są czasem uzasadnione. Oto niektóre z problemów, które spędzają nabywcom sen z powiek i co można z nimi zrobić.

„Dom ma pękające fundamenty lub nieszczelny dach!”

Renowacji i napraw nie ma na listach życzeń kupujących. W obliczu perspektywy kupna domu swoich marzeń, boisz się inspekcji. Co, jeśli dom ma problemy techniczne?

Zadaniem inspektora jest wskazanie wszelkich kwestii, które mogą wymagać uwagi. Poproś go, aby wyjaśnił, jaka jest poważna sprawa, ile można zwlekać przed naprawą lub konserwacją i jakie będą szacowane koszty.

Jeśli pojawią się problemy, które wymagają natychmiastowej interwencji, wróć do sprzedawcy i sprawdź, czy jest skłonny zająć się nimi jeszcze przed zawarciem transakcji. Aby całkowicie pominąć ten krok, wybieraj nowe, budowane z najlepszej jakości materiałów przez solidne firmy mieszkania na sprzedaż. Kórnik jest miejscowością, w której powstaje nowe osiedle nowoczesnych i ergonomicznych domków jednorodzinnych. Zajrzyj na stronę www.kórnik-domy.pl i obejrzyj projekty – może to właśnie tego szukasz!

„Stracę ten dom!”

Jeśli znajdziesz dom swoich marzeń, być może będziesz musiał działać szybko. Szczególnie na rynkach konkurencyjnych wiele domów sprzedaje się błyskawicznie na rzecz super-zmotywowanych kupujących. Nie ociągaj się z podjęciem decyzji, jeśli jesteś pewien, że znalazłeś dom spełniający wszelkie Twoje wymagania, w dogodnej lokalizacji i w atrakcyjnej cenie.

„Mój agent nie zdradza najmniejszego zainteresowania”

Dobrzy agenci zawsze szukają nowych nieruchomości, sprawdzają rynek i działają w Twoim najlepszym interesie.

Niektórzy kupujący obawiają się, że ich agent może mieć inne motywacje, lub że nie do końca rozumie potrzeby klienta. Jeśli masz wątpliwości, po prostu zmień agenta.

„Nigdy nie znajdziemy domu na czas …”

Nigdy nie należy kupować nieruchomości w pośpiechu. Na przykład wielu kupujących czuje presję wygasającej umowy najmu, lub terminu w którym mają podjąć pracę w innym mieście. Jeśli jesteś trzy miesiące przed upływem terminu i nie znalazłeś domu, zamiast pochopnie kupować nieruchomość – pomyśl o alternatywnym rozwiązaniu.

Kupowanie domu jest drogą i skomplikowaną transakcją. Nie daj się przygnieść presji czasu, wtedy łatwiej jest popełnić błąd. Lepiej i bezpieczniej jest wynająć coś tymczasowo. Może to być trochę niewygodne, ale na pewno lepsze, niż kupowanie pierwszej lepszej nieruchomości.

Jeśli coś nie podoba Ci się w procesie zakupu, w osobie trzeciej zaangażowanej w sprzedaż, lub w samym domu – nie krępuj się – podziel się swoimi obawami. Słuchaj głosu rozumu i tego, co podpowiada Ci intuicja. W końcu chodzi o Twój nowy dom – tutaj nie ma miejsca na nieprzemyślane decyzje!