2021-04-12

Imieniny: Roberta i Serwacego

Krew dla małego Jasia

by pa pa on Czerwiec 26, 2013

Po raz kolejny mieszkańcy Szydłowca i okolic, wykazali się chęcią niesienia pomocy dla osób potrzebujących krwi. Tym razem zbiórka przeznaczona była dla Jasia Młynarskiego. Ma on 2 latka i choruję na białaczkę. Jego walka z chorobą to przede wszystkim stałe przetaczanie krwi. Akcja zbiórki krwi dla chłopca odbywa się stale w różnych miastach. Dziś 26 czerwca Mobilne Centrum Poboru Krwi zawitało na Rynek Wielki w Szydłowcu. Do oddania krwi zgłosiło się ponad 50 osób z czego krew oddało 30 osób. W sumie uzbierano dla Jaśka 13, 5 litra, tego koniecznego daru dla jego dalszego leczenia.

Dawcy w podziękowaniu za zaangażowanie otrzymali słodkości, a dodatkowo mogli podziwiać panoramę Szydłowca z Wieży Ratuszowej. Nie brakło także sponsorów tej szlachetnej akcji – Cukiernia Pani Proczki, która stale wspiera krwiodawców, ufundowała poczęstunek dla obsługi medycznej.

W rozmowie z Jerzym Gaworem ze Stowarzyszenia Krwiodawców Ziemi Szydłowieckiej usłyszeliśmy podziękowania dla wszystkich którzy zgłosili sie aby pomóc Jasiowi. Pan Gawor podziękował księżom z parafii św Zygmunta w Szydłowcu, parafii Matki Boskiej Bolesnej w Sadku oraz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Majdowie,  którzy włączyli się w akcję i apelowali o krew dla chłopca.

Akcje zbiórki krwi dla małego Jasia organizowali: Burmistrz Szydłowca, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha w Radomiu oraz Stowarzyszenie Krwiodawców Ziemi Szydłowieckiej.