2022-12-03

Imieniny:

Kredyt konsolidacyjny – kiedy skorzystać z pomocy finansowej?

by Bartosz Kaluga on Maj 30, 2018

Nie wszystkie problemy ze spłatą zadłużeń, kwalifikują się do zaciągania kredytu konsolidacyjnego i spłacania jednego zadłużenia rozłożonego na dłuższy okres. Zależnie od sytuacji, w jakiej znajduje się Klient banku, można skorzystać z kilku możliwości, jakie proponowane są kredytobiorcom, borykającym się z trudnościami w spłacie. Jeżeli poważnie rozważasz kredyt konsolidacyjny, zastanów się, czy to opcja, która najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji. Jeżeli poświęcisz czas na poznanie wszystkich dostępnych opcji, być może, uda Ci się zaoszczędzić sporo pieniędzy, a także swojego czasu.

Nie wszystkie problemy ze spłatą zadłużeń, kwalifikują się do zaciągania kredytu konsolidacyjnego i spłacania jednego zadłużenia rozłożonego na dłuższy okres. Zależnie od sytuacji, w jakiej znajduje się Klient banku, można skorzystać z kilku możliwości, jakie proponowane są kredytobiorcom, borykającym się z trudnościami w spłacie. Jeżeli poważnie rozważasz kredyt konsolidacyjny, zastanów się, czy to opcja, która najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji. Jeżeli poświęcisz czas na poznanie wszystkich dostępnych opcji, być może, uda Ci się zaoszczędzić sporo pieniędzy, a także swojego czasu. Zachęcamy do świadomego decydowania o usługach finansowych i pogłębiania wiedzy na temat, związany z unikaniem w przyszłości sytuacji, w której ponownie konieczne będzie zmierzenie się z kłopotami ze spłatą zaciągniętych kredytów.

Kredyt konsolidacyjny – złóż wniosek zanim stracisz wiarygodność (https://www.17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne)
Zaległości w spłatach zadłużeń sięgają już kilku miesięcy, a Ty dopiero teraz myślisz nad znalezieniem rozwiązania swojej sytuacji. Może się okazać, że bank odmówi Ci udzielenia kredytu konsolidacyjnego z powodu bardzo niekorzystnych wpisów w raporcie otrzymanym z Biura Informacji Kredytowej. Starając się o konsolidację musisz wykazywać się zdolnością kredytową, która umożliwi spłatę zaciąganego zobowiązania. Bank sprawdzi także, czy dotychczas spłata zadłużeń przebiegała bez odstępstw od zawartych umów. Narastający dług i czekanie zbyt długo, by zgłosić się do banku, może spowodować spadek wiarygodności Klienta i znacznie utrudnić uzyskanie, oczekiwanej pomocy finansowej.

Mając świadomość, że raty wcześniej zaciągniętych kredytów stały się dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem, a aktualna sytuacja finansowa nie pozwoli Ci trzymać się ustalonych warunków umowy, porozmawiaj z pracownikiem banku lub złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny online. Banki często wychodzą z inicjatywą pomocy w takiej sytuacji i są w stanie skonsolidować wcześniejsze kredyty np. gotówkowe (porównanie na 17bankow.com), na warunkach, które usatysfakcjonują obie strony, dając możliwość, by miesięczna rata nie przekraczała możliwości kredytobiorcy.

Inne możliwości?

Nie chcesz podpisywać kolejnej umowy w banku i zależy Ci na innym rozwiązaniu aktualnych problemów? Okazuje się, że dla takich kredytobiorców jest kilka możliwości. Pierwszym krokiem do uzyskania pomocy jest zgłoszenie swojego problemu w bankach, w których spłacasz aktualne zadłużenia. Informacja o trudności w spłacie może spowodować, że bank zaproponuje rozwiązanie tymczasowe, np. zawieszenie spłaty lub skorzystanie z wakacji kredytowych. To dobra opcja dla osób, których kłopoty finansowe nie są spowodowane stałym obniżeniem budżetu.

Kredytobiorcy, którzy potrzebują stałej zmiany w warunkach umowy mogą ubiegać się o wydłużenie okresu spłaty, co jednocześnie pozwoli zmniejszyć miesięczne raty. Przyznanie się do kłopotów w spłacie, ale jednoczesne wyrażenie chęci dalszego regulowania zadłużenia, może znacznie wpłynąć na pomoc, jaką zaproponuje konsultant banku. Warto zdecydować się na taki krok i rozważyć proponowane udogodnienia.