2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Kosz Pełen Dobra – podsumowanie akcji

by Bartosz Kaluga on Marzec 19, 2016

W okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych Fundacja Strefa JP2 zorganizowała w ubiegły weekend (11-13 marca) akcję zbiórki żywności i produktów chemicznych dla rodzin potrzebujących z Szydłowca i okolic.

Przez 3 dni w sklepach na terenie miasta ustawione zostały kosze, przy których czuwali wolontariusze. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, przez cały weekend udało się uzbierać ponad 500kg produktów. Przez cały tydzień można również było wesprzeć akcję w drogerii Jasmin, gdzie zbierane były środki czystości.

Kilkudziesięciu wolontariuszy, 3 dni zbiórki, łącznie prawie 700kg zebranych produktów w 8 sklepach, 15 obdarowanych rodzin – tak w liczbach przedstawia się podsumowanie akcji.

W przedświąteczną zbiórkę włączyły się różne organizacje oraz przedstawiciele samorządu i szkół m.in.

  • Artur Ludew – Burmistrz Szydłowca
  • Anita Gołosz – Przewodnicząca Rady Powiatu
  • Związek Strzelecki Oddział Szydłowiec
  • Młodzieżowa Rada Miejska w Szydłowcu
  • Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN

Wczoraj produkty zostały podzielone na 15 paczek, które od dziś wolontariusze będą dostarczać do potrzebujących. Dziękujemy  za okazaną pomoc i zachęcamy wszystkich do udziału w tego typu inicjatywach.

Akcje Kosz Pełen Dobra prowadzona była we współpracy z Radomskim Bankiem Żywności – współorganizatorem przedświątecznej zbiórki.