2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Konsultacje w sprawie zagospodarowania zalewu

by Marek Sokołowski on Grudzień 28, 2015

W szydłowieckim zamku odbyło się dziś spotkanie, mające przybliżyć społeczeństwu projekt koncepcyjny zagospodarowania tereny przy zalewie. to blisko 12 hektarów terenu, z czego pod lustrem wody jest 4 hektary. Koncepcję zaprezentował jej wykonawca, projektant Paweł Mielcarz. Obecnych na sali niepokoił stan sanitarny zalewu, zanieczyszczenie wody, a także mieli uwagi do niektórych założeń projektu. W konsultacjach wzięło udział dzisiaj około 30 osób.

Czy nad szydłowieckim zalewem powstaną obiekty typu: kręgielnia, klub fitness, budynek gastronomiczno-hotelarski, z salą weselna na 200 osób? Czy na założenia koncepcyjne mogą mieć wpływ prowadzone prze Burmistrza Artura Ludwa, konsultacje społeczne? na te pytania dziś jeszcze nie ma odpowiedzi! Wiemy jednak że w ramach koncepcji rewitalizacji zalewu proponowane następujące prace: oczyszczenie zalewu, modernizacja jazu, wyrównanie linii brzegowej, budowa plaży o powierzchni 3200 m2. Budowa dwóch odkrytych basenów dla dzieci młodszych i starszych o łącznej powierzchni 120 metrów2, a także boisk do piłki nożnej plażowej i siatkówki plażowej. Budowa skateparku, placu zabaw i siłowni plenerowej, a także wyciągu do surfingu wodnego i amfiteatru na 200 miejsc. Oczywiście będzie także molo i sporo promenady.

Rodzi się kolejne pytanie. Czy te ambitne i kosztowne prace szacowane na 10 milionów złotych, maja szansę wejść do realizacji? To pewnie zależało od dobrego przygotowania wniosku o środki zewnętrzne i od ich pozyskania.

Czy jednak „dom weselny” na zalewem o łącznej powierzchni użytkowej około 1200 metrów2, to dobry pomysł? trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Na pewno jednak drogi, jeśli nie będzie na siebie zarabiał! Obiekty techniczne, wypożyczalnie, punkty małej gastronomi i oczywiście szatnie i toalety są bezsprzecznie w tym miejscu potrzebne.