2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Konkurs Zdrowa Gmina

by Bartosz Kaluga on Listopad 27, 2013

Do jutra istnieje możliwość głosowania w konkursie Zdrowa Gmina w którym można oddać głosy na gminy z Powiatu Szydłowieckiego.

Ideą Konkursu Zdrowa Gmina jest podkreślenie wagi badań profilaktycznych, a jego główne zadanie to zachęcanie ludzi do zgłaszania się na badania mające na celu wczesne wykrycie raka piersi, szyjki macicy oraz jelita grubego. Warto pamiętać, że mammografia, cytologia i kolonoskopia to jedne z podstawowych badań umożliwiających rozpoznanie choroby w jej wczesnym stadium. Dzięki takim działaniom, po zdiagnozowaniu nowotworu, pacjent otrzymuje szansę na całkowity powrót do zdrowia.

Konkurs organizowany jest przez Polską Unię Onkologii. Zgodnie z jej zapisami statutowymi, celem Unii jest prowadzenie działań na rzecz realizacji ustawy o Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych, która weszła w życie w dniem 1 lipca 2005 r. Polska Unia Onkologii, prowadząc Konkurs Zdrowa Gmina, dąży do podniesienia stanu zdrowotności i wiedzy społeczeństwa o metodach zwalczania raka. Skupia się również na minimalizacji negatywnych społecznie skutków chorób onkologicznych.

Oficjalnym Partnerem Konkursu jest firma PZU S.A., która dzięki przekazywanym funduszom prewencyjnym aktywnie wspiera działania Polskiej Unii Onkologii na rzecz popularyzacji badań profilaktycznych.

Zadania Konkursowe, harmonogram oraz wszystkie niezbędne formularze znajdą Państwo na stronie www.konkurszdrowagmina.pl.

Nagrodami w Konkurs Zdrowa Gmina są czeki dla wiosek, wsi, miast i gmin o łącznej wartości 175 000 PLN.

Żródło: Konkurs Zdrowa Gmina